Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Büyütücü Yem

slm arkadaşım bana sürekli büyütücü yem al diye ısrar ediyo ben öyle büyütücü yemleri almam kendi doğal olarak büyüsünler diyorum arkadaşıma ne dersiniz büyütücü yem balıklara yararlımıdır?cevab yazarsanız sevivirim

img

hakan7

18 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu büyütücü yem dedikleri hormonal yemler olmasın..bak dostum bana balıklarının cinslerini söle sana hangi yemi kullanman konusunda yardım edeyim ;)

Saygılarımla,

Crano

img

crano_xxx

18 yıl 7 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim lepistesim var normal yemi kullanıyorum büyütücü yemler japon ve lepistesler için uygunmudur

img

hakan7

18 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hakan merhaba... lepistes yavruları için en hızlı büyütme yumurtasarısı ile olur. yumurtayı kaynat iii ce katı olsun sonra sarısını elinle ufalayarak ver.

img

nurettindede

18 yıl 7 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yumurta sarısı sakına verme dozunu ayarlayamassın ve su çok kirlenir.başa çıkamassın suyunun yumurta kokmasını istiyosan at derim .yumurta sarısı yerinebirçok değişik protein var

img

fma55

19 yıl 2 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım büyütücü yemden kastın hormon mu bunun bir belirtsen!!!eger hormon falansa sakın kullanma ama gelişim adına bir çok kaliteli yemler var bunları kullanırsan balıklarına faydası olucaktır..

yumurta sarısı şu ana kadar hiç kullanmadım ama faydalı oldugunu duymuştum..akvaryumu kirletecegi kesin, faydalıysa madem bunu hangi oranda vermek gerekir fma55?

Saygılarımla,

Crano

img

crano

19 yıl 4 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam balıkların boyunu belirtmemişin ...tek tip yemleme yapmazsan kaliteli yemlerle de büyütürsün yani bir markanın etlisini ve otlusunu arada bir canlı yem gibi.işin ucuzuna kaçmak istersen bunu dene.bir jumbo karides(fosfor var renk verir)az dana yüreği(protein)bir ıspanak yaprağı hepsini kaynat süz bir katı kaynatılmış yumurta sarısını ekle bir blender da püre haline getir ve buz kalıbına koy ve dondur.hazır yemini beslemeden önce dolaptan çıkar ve 10 dakka beklet ve balıklara ver...dikkat etmen gereken şey ise tüketebilecekleri kadar vermen yoksa suyu bozarsın.bu beslemeyi uygularsan filtreni ne olursa olsun çok sık temizlemen lazım . herkeze başarılar dilerim

img

gokdemirtas

18 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar, tropğik akvaryumum var ve protein ağırlıklı büyütücü yem kullanıyorum. gerçekten de işe yarıyor ve balıklar da iştahla yiyorlar :) ayrıca pirhana için de kullanıldığını biliorm ve sonuç gerçekten inanılmaz. kesinlikle tavsiye ederim yani. ama şöyle bir sorun var ki bildiğim ve araştırdığım kadarıyla nadir bulunabiliyor hormon olmayan protein ağırlıklı yem. detaylı bilgi isterseniz yardımcı olabilirim.

img

jeida

17 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ