Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

5.5 aylık rot.ERKEK

cok uysal bir rot.um var ve ben onun birazda olsa yabancılara saldırmasını istiyorum ve beni koruma içgüdüsü taşımıyor.önerilerinizi bekliyorum.acaba cokmu erken saldırganlık için

img

öğrenci1

19 yıl 4 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardeşim saldırınca ne olcak sen kendine güvenmiyosan.rotweiller değil silah al ama merak etme bazıları 12 aylıktan sora saldırcak.rotla ilgili başka sorun varsa bana ulaş msn adresim rot bence rot cuyum ama bütün hAYVANLARI SEVERİM BESLERİM ŞU ANDA EVİM DE TERİYER VAR yanlış anlamayın msn([email protected])

img

alem_buysa_kral_gokberk

18 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bence yasi oyunla birseyler ogrenmesi icin uygun. Rottweilerlar genelde tehdit aninda sahiplerini ve bolgelerini koruma icgudusune sahiptirler ve zaten oyle olmalilar, ancak bazilarinda bu icgudu cok ortaya cıkmamistir, asiri mulayim ya da korkak veya cok oyuncu ve sakin olabilirler. Kopeginizin icgudusunu ortaya cıkarmak istiyorsaniz ona oncelikle dozunda kizmali ve dozunda cezalandirmalisiniz. Bunun tersi ya cok korkak ya cok sosyal olur. Cok fazla insan icinde buyuyen kopek genelde cok insancil olur ve sosyallesip, yabancilara karsi kayitsiz olabilir. Onunla bol bol oynayin, her gun, ona zarar vermeyecek maddeleri isirtin top, ip vs, boylece disleri ve isirma icgudusu gelissin. Mesela dugumlu halatlar vardir onlari isirsin, ceksin siz de cekin, ona karsi koyun, sizinle biraz inatlassin, kendine guveni gelsin. Hersey aslinda onunla gecirdiginiz vakte bagli, rotlar cok zekidir zaten ogrettiginizi hemen kaparlar, ne verirseniz onu alirsiniz. Umarim yardimci olabilmisimdir, o guzellikle uzun yillar gecirmenizi dilerim kolay gelsin.

img

tokai

20 yıl 1 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkaaşım bende rot var 5 aylık yavru saldırmaktan anlamaz benimki yaşa girdi ona saldırmayı öğretmedim ancak şimdi benim arkamdan gelene elini uzatana market para üstü uzatırken hemen tepki veriyor o bunu kendi öğrenir sen onu iyice sosyalleştir saldırı eğitimi verdirme ve verme sevdiği şeyleri çok iyi korurlar merak etme

Evet,sevdiği kişileri zaten korur ,ben ve arkadaşım tatile çıktığımız da Golden Retriever cinsi köpeğimizi de yanımıza aldık her zaman uysal olan köpek birden yanımıza yaklaşanlara saldırmaya başladı.Ve ne yazık ki bir çocuğu ısırdı neyse ki enfeksiyon olmadı.

img

pascald

16 yıl 8 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ