Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

lütfen yardım edin...

MERHABA... BENİM KEDİM 2,5 YAŞINDA VE ŞU ANDA ÇOK HASTA... HASTALIĞINI KISACA ANLATACAK OLURSAM: KEDİMİ YAKLAŞIK 1 SENE ÖNCE KISIRLAŞTIRMA AMELİYATI YAPTIRDIK AMA MALİYATTAN SONRA BÖLGE ENFEKSİYON KAPTI. YANLIŞ TEDAVİ YÜZÜNDEN ENFEKSİYON BÜTÜN KARIN BÖLGESİNE YAYILDI VE DERİSİ İLTİHAP İÇİNDE KALDI. UZUN BİR SÜRE VETERİNER BİZİ OYALADI, SONRA BAŞKA BİR VETERİNERE GİTTİK VE ACİL ANTİBİYOTİK TEDAVİSİNE BAŞLADIK. KEDİMİZE YAKLAŞIK 5 AY AĞIR ANTİBİYOTİK TEDAVİSİ UYGULADIK VE YARALARI İYİLEŞTİ. ANCAK BUNDAN YAKLAŞIK İKİ HAFTA ÖNCE KEDİM YEMEYİ KESTİ VE AŞIRI KİLO KAYBI BAŞLADI. KAN TAHLİLERİNİ YAPTIRDIĞIMIZDA ÜRE ORANININ ÇOK YÜKSELDİĞİ ORTAYA ÇIKTI! ŞU ANDA VETERİNER KONTROLÜNDE GÜNDE İKİ DEFA SERUM VERİYORUZ, B VE C VİTAMİNLERİ YAPILIYOR VE AĞIZDAN ŞIRINGAYLA BESLEMEYE ÇALIŞIYORUM. AMA İKİ GÜNDÜR KUSMAYA DA BAŞLADI... YANİ SEDACE SERUMLA BESLENİYOR, ÇOK HALSİZ...BAŞKA NE YAPABİLİRİZ? BU KONUDA ACİLEN YARDIM EDEBİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM...

img

gülbeşeker

18 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

götürdüğün veteriner kediler üzerinde uzman biridir umarım... hastalığı ciddi her ne kadar iyileşsede ilerisi için bir takım ilaç ve serum tedavisi uygulanmak zorunda yedigi mamalara damla ilaç dediğimiz besin maddelerinden katılmalı ... kediler konusunda uzman bir veterinere danışmalısın...

img

wolf_alone

19 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

antibotikler migdesini mahvetmistir eminim bizde de ayni sorun oldu. 1)yemeklerden yarim saat once metpamid verirsen kusmasini onleyecektir 2) kazima hareketi yapiyor mu? evet ise ayrica antepsin gunde 1 veya 2 sefer. (ulser tedavisi gibi dusun) 3) diskisi nasil. 4) butun bunların yanısıra imuneks veriyor musun. bagisiklik sistemini takviye etmesi icin. 5) eger istanbulda isen benim 2 kedimin de herkesin imkansiz demesine ragmen hayatini kurtaran bir dr abimizi tavsiye etmek isterim. 6) yemek olark da (ad) vermeni tavsiye ederim bana sinemg_tr@yahoo dan ulasabilirsin

img

lilicik

18 yıl 10 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ