Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

Frontoza Ama Hangisi

Blue Zaire Ama Hangisi? Değerli Arkadaşlar, Yaklaşık 6 aydır blue Zaire Arıyorum. Ve yaklaşık 1 yıldır da bu balıkları araştırıyorum. Ortada bir blue zaire efsanesi dolaşıyor ama kimse blue zaire denilen bu müthiş yaratıklarla müşerref olabilmiş değil anladığım kadarıyla. Bizim bu dillerde dolaşan blue zaireyi ararken bir sürü türle karşılaştım. İnternette bile bu türleri görebilirsiniz. Blue Zaire Kapamba Blue Zaire Kitumba Blue zaire Brundi ..... Liste uzayıp gidiyor. Allah Aşkına birisi cevap versin. Bizim bu arayıp durduğumuz fakat bir türlü yurt dışında bile bulamadığımız efsane balık hangisi.... Kapamba mı. Yok efendim blue zaire parlament mavisi renklerde olacakmış. Tutuyor birisi de diyor ki onun renkleri öyle olmaz Işık altında seçilir. Yok o da değil asıl blue zaire 7 bant olur. Bu da olmadı Saf türler 6 Bant olur. Bunların hangisi doğru arkadaşlar. . . Bizim aramamız gereken türün bir adını verebilecek olan var mı. Yok 6 Bantsa Brundilerin nesi var... 7 Bantsa mpimbwenin nesi var. Brundiler dahi güzel ışıklandırmayla aynı renkleri veriyor. http://www.pbase.com/image/25517031 bir de heryerde dikkat edin bu linkteki balık gözüküyor. Bu balık bu türlerden hangisi acaba? Yoksa güzel ışıklandırılmış bir Brundi olmasın... Bu konuda bizi aydınlatacak olan arkadaş varsa Türkiyeyi bu meraktan kurtarsın lütfen. Hepinize saygılar... Mehmet Kuşcu, Istanbul, 9 Kasım 2005

img

kuscum

18 yıl 8 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çok güzel ve gizemli bir konuya deyinmişsin. Ben blue Zaire diye bir kaç balık aldım 3 cm civarı ama verdiğin adresteki gibi bir mavilik yok. Büyüyünce belki renklenir hayali ile besleyip duruyorum, üstelik kardeş olmalarına rağmen aralarında 6 bant ve 7 bantlı olanları var. Artık bu cinslerin adını koymak gerek. Bu tür ile iyi tecrübesi olanlar Resimlerini ve özelliklerini isimleri ile birlikte yayınlarsa çok faydalı bir iş yapmış olur. (yoksa ben akvaryumcılara gidip furntozaların resimlerini çekip altlarınada kafama göre isimlerini yazacam tüm internete dağıtacağım)

img

webhas

18 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ