Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Köpek balığı cinsiyeti nasıl anlaşılır

bir köpek balığım (challenger) var fakat almam acele oldu dükkanda ki adama sormayı unuttum. Bunların dişi ya da erkek olduğunu nasıl anlarım? bir bilen varsa...

img

kargakizil

18 yıl 6 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam kardeş bende de iki adet köpek balığı diye aldığım bir tür balık var.köpek balığına benziyor fakat emin değilim. senin balığının boyunu ve fiyatını söylersen ben de biraz bilgi sahibi olmuş olurum bu konuda. Saygılarımla...

img

blue_pacific

18 yıl 5 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

boylari ne kadar.birde pengasus degil dimi challanger olduguna eminsen erkekler daha heybetli olur.ama ufaksa cok zor anlaman.resim yollarsan yardimci olabilirim.eline dikkat et seni bile yiyebilir challengerlar.ama pengasuslar copcu baliklaridir.golgelerinden bile korkarlar...resim yollarsan elimden geleni yaparim [email protected]

img

hekim_mert

18 yıl 5 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

senin için sağlıklı olması daha önemli.bu balıklar akvaryum ortamında üremezler.bu balıklar büyük ve geniş akvaryumuseverler aldığın balığın cinsiyetini boşver nasıl beslenir neyi sever onu araştır jaws besliyorsun farkında değilsin.genelde balık dünyasında hızla boy atan ve gösterişli olan erkektir.

aekadaslar pengasuslarda cinsiyet ayırımı vardır yanlız bu turkiye icin gecerli deildir sadece uretilen singapur icin gecerli challenger ise dogdan toplanan hayvanlardır yani disi erkek ayırımı kesinlikle yapılamaz bu but7un kopekbalıkları icin gecerlidir(etcil olan)su anda sedece denizde bi kac tur bilinio hemsire,mercan mako vb yani bu balıkları beslemek sadece goze hitaben kolay gelsin. sorularinizi bekliorum????? "mercan shark"

Slm bende 2 tane pengasus var otcul 20 santim ama baya bi kur yapıyolar şimdi hareketleri değişti hep yüzerken şimdi diPte çok sabit duruyorlar biri koyu biri açık renkte belki yavrular diye umut ediyorum

img

Omerbuyuk

6 yıl 11 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ