Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Sürüngen Genel

Mesaj Ekle

Semenderim Yemiyor

Merhaba arkadaşlar... bende 2 tane turuncu benekli semender var... bir dişi bir erkek... erkek semenderimin yem yeme sorunu yok... ama dişinin hiç yediğini görmedim... geçenlerdede deri değiştirdi dişi olan... yem yemiyor ve suyada fazla girmiyor... acaba bünyesi kış uykusu moduna mı girdi dersiniz... bu arada semenderlerime kurt kurusu veriyorum... bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

_/_/_/ •°o.O ÌLKER O.o°• _/_/_/

img

trstorm

19 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Semenderim öldü...
Teşekkürler....

img

trstorm

ÖZEL MESAJ

selam trstorm , dişi semenderinin hiç yediğini görmemişsin bunun nedeni hayvan stres ten yemiyodur uyum sağlayamamıştır yada iç parazit oluşmuş ve sindirim sistemini etkilemiş olabilir bu arada semenderlerin tanesini nerden ve ne kadara temin ettin ,,,snakehunter,,,

Dostum, nedeni büyük ihtimalle kış moduna geçmesi ve erkenden deri değiştirmesi.... uyum sağlayamadı yani...
semenderi bataklık kenarlarında, su birikintilerinin oralarda. kaya aralarında falan bulabilirsin.. Türkiye'de de biçak çeşit var.. ama ben bi pet shoptan aldım. tanesini 10 TL den... siyah, göğüs bölümü portakal siyah benekli... yüzlerce çeşiti var bunların... 2 bacaklısından tut, 25 kilo çekebilenlerine kadar... zehirli oluyolar genelde... ama zehiri sadece kaşınt ve kızarıklık yapıyo... elime alıp gezdiriyorum... ardından unutmazsam ellerimi yıkıyorum... şimdiye kadar bana kaşıntı yapmadı..

img

trstorm

ÖZEL MESAJ