Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tarantula Bakımı

Mesaj Ekle

Tarantulam kaçtı!

tarantulam akvuryumundan kaçtı Ne yapmöam lazım.Bana yardım edin.Nasıl bulurum

img

scaleo_26

18 yıl 5 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba Eğer tarantulan evin dışına kaçmayıp evin içine saklandıysa bir kedi almanı öneririm ama kediyi her adımında takip et bulunca kedi tarantulana zarar verbilir yada tam tersi olabilir.Bu biraz riskli olur.Canlı yada ölü yem kullanmayı dene.Umarım bulursun

img

pretty_cat

18 yıl 5 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

oncelikle geçmiş olsun dikkat etmedi oneririm cunku bu tarzdaki hayvanlar biraz değişik. . . bildiğin gibi 1 aydan fazla yemek ymeden durabilirler bence sen bazı noktalara canlı yemler yerleştir hangisi kaybolursa o yeme doğru ilerlemen gerekir ama onumuz kıs oldugundan dolayı guneş vuran ve sıcak bolgelere bakmanı tavsiye ederim saygılarımla. . .

img

xcvxc

19 yıl 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

biraz gec oldu sanirim cevap icin, umarim bulmussundur. örümceginin cinsi ne? 1aydan daha fazla hic bisey yemeden yasayabilirler yaklasik 1sene kadar :) aklinda bulunsun.. suya daha cok ihtiyac duyuyolar bildigim kadariyla

img

xs

19 yıl 5 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ayvayı yediğin andır evi hemen terk et! takılıom yanlıs anlama alırken ne tur olduunu oğrendiysen zaten satılanların cogunun insan oldurmede etkisiz kaldıgını da ogrenmişsindir,eger onlardansa ve sen de tarantulanı seviosan bırak takılmasına baksın,canı istemese kacmazdı

img

cang

20 yıl 5 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tarantulaların hiç bir cinsi ölümcül değildir ondan fazla korma bazı cinsleri direk felç eder ama ondan korkabilirsin =) senin ki muhtemelen zehirsizdir o tür zehirliler pek satılmaz neyse konuya dönelim odana hindistan cevizinin içini boşalt ve içine yem ve su koy ama bu hayvanın girip çıkabileceği bi ev gibi olsun zaten çok ağır hareket eden soğuk hayvanlardır o direk kabın içinde kalacaktır dışarı çıkmayacaktır çünkü 2 tane tarantula besliyorum dişi erkek bi kere dişi kaçtı odada aynı yöntemle geri geldi bu yöntemle gelmesinin sebebi tarantulalar her zaman için tüm hayvanların istediği gibi doğal olan yerleri severler bu yüzden direk senin yaptığın yuvanın içine girecektir ;o)

img

mutt_king

18 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

TARANTULANI UNUT KAÇMIŞ BİKERE