Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tarantula Bakımı

Mesaj Ekle

Bunun cinsi ne ?

Az once apartmanda bu asagidaki orumcegi yakaladım.. Cinsi konusunda bi fikri olan arkadaslar yardimci olurlarsa sevinirim..

Ayaları olmadan govdesinin boyu tahminin 2-3 cm..

img

jixx

19 yıl 4 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

jixx

ÖZEL MESAJ

sıçrayan örümcek olabilir.ama yinede ben en öndeki iki küçük bacağa ve gözlerine dokunma ayrıca üstünü kapat derim ben.cam kavanozda dursa iyi olur çünkü örumcekler cam vb. düz zeminlere tırmanamaz.dediim gibi eğer ağ örmüyorsa sıçrayan örümcek olabibir.tarantula olabileceğini sanmıyorum.

img

kene17

18 yıl 5 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

5 gundur bende, dedigin gibi buyuk bir cam kavanozda duruyor.. Ag ormedi, fakat sıcrayan orumcekse sıcrarmı :) egerki ben ustten bakarken zaten bi sıcrarsa evde facia cıkar.. Tarantula degil ama guzel bir cins oldugunu tahmin ediyorum..

img

jixx

ÖZEL MESAJ

arkadaslar ne tarantulası yapmayın allah askına burda tarantula varmı yaaaa bura tropikal iklim deil bu orumcek bildigimiz normal orumceklerden tek farkı tuglu ve birazcık buyuk olması ag kuran orumceklerden biri 2. resimdeki gibi dursun toprak saklancak biyer ve sinek tarzı bisey at icine actır hayvan yesin ve kavonozunu baya bi buyut sıcak biyerde dursun. haha turk tarantula

slm aynı sından bende yakalmıstım hemde evın ıcınde sakın elını surme zehırlı bır tur ama zehırı oldurucu deyıl gecıcı gorme kaybı,uyusma,sisme,kalp sıkısması, nefes almada zorluk,hatta alerjınvarsa olum yada felclen bıle sonuclana bılır sokması onun ıcın dıkkatlıol ve onu evden uzak bır yerde sal

img

iguana999

20 yıl 2 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

*Familya-Agelenidae *Tür-Agelena labyrinthica (Clerck, 1757) *Coğrafyası-Palearktik *B.Karadeniz hariç tüm Anadolu,Balkan, Kafkas, Mezopotamya

img

keremcumali

19 yıl 2 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

SLM JİXX GERCEKTEN COK KORKUNC GÖRÜNÜYO

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam arkadaslar. Bu örümcek güzel bir örümcek ve insana zarar verebilecek bir zehire sahip degildir (alerjiniz yoksa tabi). Su kabi cok önemli, bir sise kapagi kullanabilirsin. Haftada bir defa yemlersen mutlu olur. Yem olarak kücük karafatma veya baska kücük böcekler kullanabilirsin, am adikkat et ilaclanmis olamsinlar. Bu arada türk tarantula diye dalgagecen arkadas yaniliyor. Chaetopelma ailesine ayit tarantulalar Türkiye-Suriye sinirinda yasiyorlar, hatta akdeniz kiyisinda bile rastaniyorlar, ama Amerikadakiler kadar büyük degiller.

img

red

19 yıl 5 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kavanozunun altına toprak sanırım ztnvar bi 15 cm fln olsun az sıkıştır. Küçükken bunlardan yakalardık ama o olduğundan tam emin değilim kendisine toprakta bi yuva acıyor parmak genisliğinde 15 cm fln derinliğinde. İpi sakıza bağlayıp içinde sallandırırdık, ısırınca yapışırdı ipi ceker bunlardan birkactane toplar bi kaba koyar dövüştürürdük :D

img

kahkeh

17 yıl 9 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ