Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Sürüngen Genel

Mesaj Ekle

YARDIM!!!

benim aradığım bi kapluş türü var ama bakımının zor olduğunu söylediler.cinsi ise big head mu turtle.bataklık kapluşuymuş.1 dişi 1 erkek yavru istiyorum ama nasıl bakacağım.bakım şartlarını bilmiyorum.birde kırmızı yanak şartlarında bakarsam yaşarmı daha doğrusu yaşamından memun kalırmı?en kısa zamanda yardımlarınızı bekiyorum.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.kıacası bu cinsi bana teteryumundan suyuna hatta yemine kadar anlatırsanız çok memnun olurum.

img

tolga91

18 yıl 5 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tolga91, senin için biraz araştırma yaptım ama henüz bir şey bulamadım. araştırmaya devam. anladığım kadarıyla gerçekten pek bulunmayan, daha doğrusu terariyum ortamında yetiştirilmeyen bir tür. biraz daha bakalım. bulamazsak vazgeç bu sevdadan... asilergenoğulu''na ulaşabildin mi?

img

beppomomo

18 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yardımların için çok çok çok çok teşekkür ederim senden başka yardım edende olmadı.En iyisi bu sevdadan vazgeçmek.ben onun yerine bi kırmızı yanak aldım kocaman ama bana alıştı bile.balkonu camla kapatmıştık ama boştu.inanmicaksın belki ama 50 cm hariç her yeri tetaryum yaptırdım.bütün gün güneş ışığı alıyo.geçen hafta bide eş aldım.toprak su falan ama en sonunda işe yaradı.bu kadar çabuk sonu alınca bende şaşırdım ama çiftleştiler.2 gün oldu ama yavrulara nasıl bakıcam ve ne zaman yumurtlicak ve yumurtadan çıkıcak?

img

tolga91

18 yıl 5 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teraryum için tebrik ederim. kıskanmadım desem yalan olur valla. referans linklerde yumurtlama acil merkezi diye bir başlık var orayı okursan konu hakkında bilgiler bulabilirsin. kolay gelsin... momo

img

beppomomo

18 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ