Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

yılanlar ile ilgili soru

yılan beslemeyi düşünüyorumda yılanlar genelde saldrıdığı zaman yılana asit püskürtün diyolar bu bizi korurmu veya yılanı sakinleştirirmi 1 m ila 5m arasındaki yılanlara yem olarak ne verilmelidir ve yine 1m ila 5m arasındaki yılanlara ideal akvaryum boyu ne kadar olmalıdır beslerken nelere dikkat etmeliyim bir yılan insana karşı nasıl tepkiler verir yılan alırken neere dikket etmeliyiz bu konularda bilgilerndirirseniz teşekkürler lütfen ciddi kişiler yazarsa sevinirim kısa ve öz bir biçimde olursa ii olur [email protected] emre çolak

img

emre17

18 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum ilk önce bir yılan bakıcısı olarak beslediğin yılanın türü önemli evcil yılanmı besleyeceksin yoksa doğadan yakalananan yılanmı doğadan yakalanan yılanların yaşaması biraz zor ancak evcil yılanlar için bu söz konusu değil 1 ila 5 metre arasındaki yılanlar genellikle onbeş ila yirmi günde bir beslenir çoğunluğu canlı yem yerler beş metrelik bir yılana 1.5metreye 1.5metyre yüksekliği seksen cm civarı olmalıdır.. yılanlar sen onları rahatsız etmediğin sürece sana zarar vermezler

img

gvr1923

19 yıl 5 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ark.sen yılanı eline alıp sıkarsan tepki verir ayrıca isiya normalden da cok duyarlı olan yılan turleri vardır (green tree python emerald python vb.)gibi agac yılanları bunlara elini eldiven takarak ellemye calıs yanlız dikkat etcegşin bisey bu tip yılanlar insanlara cok fazla alısmazlar ve herzazman bi normal python ve boa gibi eline alamassın bu tip yılanlar sitres yaparlar ve bu sitres olumcul olabilir yem yemeyebilirler yem olarak hamster tavuk tavsan yılandan yılana deisir aldıgın zaman soleriz bunu teraryum boyu gine yılana gore deisir eger soledim tarzda bi agac yılanı beslemek istersen kucuk bi ortam yeterli 50*50*50 gibi bunlar surekli dala sarılı bicimde dururlar ama agac deilde normal yerde gezen bi yılan beslersen buna elinden gelen en buyuk teraryumu yapmaya calıs cunku unutmamalıtız bu yılanlar hep ufak kalmıo buyuyolar ve hızlı gelşirler.yılan alırken neye dikket ediceksin once uzerine bak bit gibi canlılar varmı varsa onu alma ve en onemlisi agzını iyice acıp dislerinin dibine bak bizlereki gibi tartar seklinde biseyler varsa o yılanı kesinlikle alma o yılan kesin olarak olecektir bak buna dikkat et kimse bu dedigim ozellige bakmaz sen kesin bak ben bunu americada ogrendim bundan onceki yılanımida bakmadan aldım ve oldu bu hastalıktan saygılar ama istersen asilergenogluna danıs yılan almak icin sen nerdesin?????

mercan shark ben istanbuldayımavr yakasında bu günedek bayağı hayvan besledim normalde en çok idealim olan su canlılarıdır ama bunada heves ettik bir kere gerçi umarım bu hewesimide iice öğrenipğ başarılı bir şekilde gerçekleştiririm benim düşündüğüm şey zehirli yılanlar değil diğer türler doğadan yakalananları genelde doğudan getiriyorlar benim bildiğim kadarıyla bizde ailede avcı çok var ona sebep bende oldukça büyük bir hayvan sevgisi var şahsen bende bir avcıyım deniz canlıları üzerine ve kısmetse önümüzdeki sene pro.dalgıç cüzdanımıda çıkartıyorum allahın izniyle bu arada yardımlarınız için teşekkürler

img

emre17

18 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam arkadaşlar , Mercan Shark bahsettiğin hastalık hakkında detaylı bilgi verirsen sevinirim hastalığın ismi , neden kaynaklandığı vs vs. emre17 , arkadaşlar çok iyi açıklamışlar ilave olarak sunu söyliyeyim bence en önemlisi bu, yılana asit filan püskürtülmez hangi akıllı söyledi ki bu saçmalığı,,,snakehunter,,, [email protected]

snakehunter hastalık adını bilmiorum ama belirtileri kucukken duzensiz beslenme bakteri fln sanırsam nasıl ouo aynı bizlerdeki gibi dis etinin disle baglandıgı noktada sarımsı veya beyazi andıran tartar sekliğnde bi hastalık tedavisi yok dediler bana ozman ve kesinlikle bu hastalık olan yılan oluo aynı sey bendede oldu. yararlı olabilmisimdir isallah

oldu mercan shark saolasın