Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Amerika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

Astronot beslemek ve üretmek

arkadaşlar, yeni bir akvaryum kurdum... 100x40x40 ilk defa chiklit beslemeye başladım... akvaryumcu bir abimin başka balıklar yvsiye etmesine ramen bunları seçtim... nede olsa zevk benim.. bu balıkları dana etiyle besliyorum ve gerçekten bayılıyolar... arada bi elimdeki eti 2-3 cm havada tutuyorum... zıplayıp alıyolar... :) boyları yaklaşık 7-8 cm 4 edetler... dişisini erkeğini ayırt edemem ben dedi aldığım yer... ve 1metrelik akvaryumda kesinlikle sen bunları üretemezsin falan dedi... bütün hevesim kırıldı... gerçektende 1metre yeterli değil mi?... bir akrabamız 75lik karma akvaryumunda (çok kalabalıktıda) aquara blue mıdır nedir? 10cm büyük balıklardan 3 kere yumurta aldı ve yavruları başka akvaryumda şimdi 6-7cm boyunda oldular... bu normal mi?... yoksa benimkilerinde üreme ihtimali var mı?... bide dana etinden başka ne verebilirim?.. yem kirletiyo akvaryumu ve yere düşenleri yemiyolar... ::::::::ILKER::::::::

img

trstorm

19 yıl 7 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

akvaryumumun resimleri   arka alan biraz abartı oldu sanırım

img

trstorm

ÖZEL MESAJ

Mrb arkadaşım seninkinden fazla olmasada biraz daha büyük bi akvaryumum var bende astronot amerikan cichlidleri falan beslioum ama sende bi yanliş var bu balıklara kırmızı et vermemelisin bu balığı yağlandırır hazım problemi yaratır vede bihayli ömrünü kısaltır. sana tavsiyem en sevdikleri yem tavuk ciğeri bence sende bi dene ayrıca beyaz etten de hiç şaşma üreme olayına gelince akvaryumcun doğruı söylemiş üretmek okadar kolay deil ama sen yinede dene derim ben...

img

splayer_32

18 yıl 4 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum cevap için teşekkürler... tavuk ciğerini deniyecem. 2 tanesini 2 gün önce almıştım. kuruklarında baya büyük yaralar vardı ve hepsinin kapandığını gözlemledim... şimdi 4 ü de pürüzsüz maaşallah... dana etinin yağlı kısmından vermiyorum. küçük küçük, balıkların yiyebileceği lokmalar haline getiriyorum, sonra etleri bir bardağın içine atıyorum, biraz su ve üzerine 6-7 damla vitamin döküyorum... 1 saat sonra falan etler yumuşacık ve bembeyaz oluyo, vitaminli suyu emiyor yani... ama yinede dediğin gibi bide tavuk ciğerini deneyim en kısa zamanda... ortamı üremeye uygun hale getiriyorum yavaş yavaş ama tabii herşey balıklara kalmış. bunun mümkün olabileceğini söyleyebilecek biri var mı?

img

trstorm

ÖZEL MESAJ

Bak sen bu balıkları üretmeyi gerçekten istiyosun galiba o zaman sana bi tavsiye nekadar çok balık alırsan üretme şansın o kadar çoğalır çünkü bu balıklar eşlerini kendileri seçer yani sen dişi sayısını fazla tut dicem ama bunu bilemezsin o yüzden balık sayısını artır buda bi seçenek ayrıca hormon ve vitamin olayını abartma derim ben balğin renklenmesinde olumsuz etken olabilir doğal gıdalarla en önemlisi japon balığıyla beslersen haftada 2-3 kez balıklarının daha çabuk büyüdüğünü ve renklendiğini farkediceksin bu arada tavuk ciğeri ver dedim de bide soğulcan var tabi toprağını temizledikten sonra suya bırak sonra ne kadar sevdiklerini sende gör fazla yem vermemeye çalış fark etmişsindir ki yere düşen yemi yemezler hareketli olmazsa bide arada haşlanmış ıspanak suyu dök akvaryuma fakat bunun da ölçüleri var yanlış bilgilendirmek istemem ben 15 damla falan yapıyorum 130 litreye + - 5 damla oynayabilirsin hazım problemi ve bi takım vitamin ihtiyacını bu şekilde karşilamış olursun yeni bişey öğrenirsen sende paylaş çok bilen çok yanılır buyüzde herkesi dinle ama herşeyi uygulama sende bildiklerini paylaşırsan sevinirim... SERDAR DEVECİ

img

splayer_32

18 yıl 4 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum çok teşekkürler... gerçektende dediğin gibi yere düşen yemilere hiç bakmıyolar... balığın özelliği buymuş meğer. sen diyince farkına vardım.. dana etini kestim... tavuk ciğerine geçmedim daha. şimdilik evde bulunan kurt kurularıyla besliyorum. bu japon balığını anlayamadım... canlı olarak mı atiim yani?... ya atmasına atarımda, ne biliim acırım onlarada.. ya alalı bir hafta olmadı balıkları. eve geldiklerinden beri abartılı olarak dediğim öntemle besledim... benim dokuz numara (kuyruğundaki rakamlara göre adlandırdımda..) farkedilecek kadar boy attı... çabuk büyüsün diye bastım eti, bu seferde biraz hızlı mı oldu acaba... içlerinde en cazgırı dokuz numara, en hızlıda o boy atıyo, diğerlerinede çatıyo arada hafifçe... acaba erkek mi?... bide bu mermer olayı hakkında bi bilgin var mı?... astronotlar için geçerli mi o mermer olayı?... yeni bişeyler öğrenirsem kesinlikle burada paylaşırım ;) teşekkürler...

img

trstorm

ÖZEL MESAJ

öncelikle seçimin için tebrikler fakat sana tavsiyede bulunan arkadaşa gelince kınıyorum...gerçekten astronot besleyeceksen yem olarak öncelikle kaliteli stick yem tetra doromin günde 1kez karides toprak solucanı midye içi bulabilirsen küçük kefal sazan vs..çekirge beyaz etli bir deniz balığından fileto ve enönemli şey haftada 2kez yüzde30-40 su değiştir 1-1,5yıl devam et sabır sabır su hazırlamak için kaliteli su hazırlayıcısı kullan sera activant tablet haftada 1gün kırarak yedir

img

tolgak

18 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yetişkin balık istersen 05386404145 ilanlar kısmına bak iyi bakmaya söz verirsen uygun birşey olur

img

tolgak

18 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar kısa anlatmışlar yanmam geregini ama inan ki o akvaryumda bi üretim gerçekleştiremezsin üreme dönemlerinde çok agresif olan bu balıkların hatta akvaryumun önünügazete ile kapatıp sadece kontrol amaçlı küçük bir delik bıraktıklarını biliyormusun

img

diamond

19 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bende yaklaşık 1 yıldan beri oscor besliyorum arkadaşım akvaryumum yaklaşık 200 lt 6 tane balıgım var ve ilk aldıgımdan beri verdigim dondurulmuş karides ve kan kurdu hafta sonları ciger,tavuk,marul ve ısmanak atıyorum. arkadaşım senin dana eti vermen bana göre çok sakıncalı hazmedemezler şuanda ve vucutlarının yaglanmasına sebeb olursun ve ölürler. solucan olayına gelince topraktan çıkartıgınız solucanlar balıkların hastalanmasına ve ölüme kadar yol açıyor topraktan çıkan bütün solucanlar kanserdir ve balıga çok çok zararı vardır. benim onun yüzünden 4 tane balıgımdan oldum :(:(

img

manyaxxx

16 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ