Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Amerika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

green terror öpüşme!!!

Arkadaşlar akvaryumcudan dün aldığım 1 e 1 d. green terrorler hakkında burada okuduğum formlardan aldığım bilgilere göre kum olmayan bir akvaryumda (50 lt.) el büyüklüğünde mermer parçası koyarak sadece bu 2 balığı besliyorum. Malavi ciklitleri hakkında yeterince bilgim var ancak green terrorlere yeni başladım. Bu balılar bugün garip bir şekilde ağızlarını birleştirerek yaklaşık 1 dakka öpüşmeye başladılar.Balıklarım 5-6 cm boylarında. Aynı zamanda birbirlerini kabararak kur yapar gibi hareketler yapıtılar ve birbirlerinin etrafında döndüler. Bu yaklaşık 5 dakka sürdü. Acaba bu bir kur eşleşme gösterisi mi yoksa kavga mı ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

img

oguzhan30

18 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim fazla bir bilgim yok ama hayırlı olsun... bence çiftleşmişler... bilgisi olan arkadaşlar cevap yazınca bizde öğreniriz... ama akrabamın damızlıklarıda hep böyle yapar... arkdasındanda yumurtaları atarlardı... ;)

img

trstorm

19 yıl 7 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu öpüşmenin nedeni kavga etmeleridir..tabi green terör diye akaraları bahsediyorsun degilmi....işte bu benim balıklarımdan biri.

yaklaşık 3 yıldır akara besliyorum ve bu balıklar hakkında sana herşeyi anlatabilirim...

Saygılarımla,

Crano

img

crano

19 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

5 yada 6 cm balıkların üremesi beklemiyorsum umarım tabi bu balıklar da

img

diamond

19 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Crano bu balık Acara değil Green Terror''dur. Yalnız malesef akvaryumcularda yanlış bir şekilde akara adıyla da satılmaktalar. Yabancı kaynaklardan teyit edebilirsin.

img

onur

20 yıl 8 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben bu balıgı 3 yıldır besliyorum ve green terror oldugunu daha bu sene ögrendim ...ama olsun yine de genel adı akaradır..bu balıgı besleyen herkes onu akara diye bilir..teşekkürler onur

img

crano

ÖZEL MESAJ

arkadaslar opusme zannettiginiz olay aslinda bir kavgadir hemde sıkı bir kavgadir..bu olaydan sonra baliklarin agiz bolgesine bakarsaniz deformasyon oldugunu goreceksiniz sevgiler...

img

hekim_mert

18 yıl 6 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet hekim_mert balıkların dudaklarının üst kısımları yani birbirlrini kitledikleri kısım koyulaşır ve çok şiddetliyse aşınmalar olabilir...

Saygılarımla,

Crano

img

crano

ÖZEL MESAJ

Selam oguzhan30;

Balıkların hakkında yazdığın bütün hareketler kavga hareketleridir.. Thumbs Up 

Sevgiler.

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

senin akvaryumun bu balıklar için oldukça küçük.yerinde olsam ya balıkları yada akvaryumu değiştirirdim.çünkü balıklarına işkence ediyorsun.