Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

ingiliz buldog,pug veya fransız buldog

merhaba,yukarıda yazmış olduğum 3 cinsten birini almak istiyorum,aralarında kararsız kaldım.5 yaşında bir oğlum var,köpeğimde istediğim kısa tüylü olması,çocuklarla iyi antlaşması minimum veya hiç egzersiz istemesi,evde yalnız kalmaya toleranslı olması ve tuvalet eğitimini çabuk atlatabilmesi.Bu üç ırktan birini beslemiş herkesin görüşlerini bekliyorum,teşekkürler

img

ibrahim1

18 yıl 3 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım bunlar deli dolu ırklar.Çocuğa istemeden zarar werebilir.Onun yerine bir irlanda seteri alabilirsin büyük ırk uzun tüylü ama az tüy döküyor emin ol.Egzersiz seviyesi orta.Çocuklara karşı çok duyarlı.MESELA sen çocuğuna bi sert tepki göstersen hemen çocuğun önüne geçer gerekirse sana hırlar ama ASLA saldırmaz.Yani ufaklıkları canlarını werecek kadar çok koruyorlar

img

tolga91

18 yıl 4 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yok ben illa bunlardan birini istiyorum diyosan sıraya diziyim 1)pug***** 2)ingiliz bulldog**** 3)fansız bulldog***

img

tolga91

18 yıl 4 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tolga91 cevabın için teşekkürler,sanırım İngiliz buldog alacağım,bu cinsi besleyenlerin deneyimlerini benimle forumda paylaşmalarını rica ediyorum.

img

ibrahim1

ÖZEL MESAJ

İlgilendiğiniz her üç köpek cinsi de favorim; içlerinden Fransız Bulldog''u besleme deneyimim oldu; görüşlerimi paylaşayım: Fransız bulldog minimum düzeyde havlayan, nerdeyse havlamayan bir tür. Kısa tüylü köpekler, uzun tüylülerden daha fazla tüy/kıl dökebiliyorlar; bu konuda yanılmayın. Fransız Bulldog''um çok fazla sağlık sorunu yaşadı. Derisinde egzama vardı (İngiliz ve Fransızlarda yaygın bir sorun bu!); bu, kokuya neden oluyordu ve kesin tedavisi pek yok. Yüksek göz tansiyonu vardı, bunun tedavisini oldu. Üç buçuk yaşındayken de dört adet bel fıtığı olduğu için felç oldu, ameliyat edildi ve çok genç yaşında ne yazık ki kendisini kaybettik. Bütün insanlara dost bir köpekti. Aşırı şefkat bekleyen, şımarık bir yapısı yoktu. Cool ve serinkanlıydı. Dayanıklı ve acı eşiği yüksek bir hayvandı. Eğitime yatkın değildi. Ancak sevimliliği ve orijinalliğiyle bize dünyalara bedel bir yaratık olarak görünüyordu. Ömrüm boyunca beslediğim köpeklerin içinde en sevdiğimdi. Bulldog cinsi bir köpek edinirken, bu orijinal cinslerin bazı sağlık sorunlarına genetik olarak yatkın olduğunu bilerek, ona çok iyi bir bakım, tedavi sağlayacağınızı kabul ederek alın lütfen. Uğraşamam diyorsanız, onlarca sorunsuz köpekten birini alın. Bir Bulldog beslemek için, bu cinsleri çok sevmek, onlara gönül vermek gerek. Uygun bir seçim yapmanız dileğiyle..

img

kozkina

18 yıl 4 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İlgin için teşekkürler Kozkina,bu forumu okuyan arkadaşlardan ingiliz buldog içinde bilgi bekliyorum (buldogu olan arkadaşlardan pratik bilgiye ihtiyaçım var,ansiklopedik bilgiye sahibim )teşekkürler

img

ibrahim1

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar ingiliz buldog besleyen hiç yok mu ? Bilgi rica ediyorum( teorik değil,bir fiil beslamiş olanlardan )teşekkürler

img

ibrahim1

ÖZEL MESAJ

slm ibrahim1 bence pug müthiş bir yavru olur çocuklarla müthiş anlaşıyor ama ben alman çoban kurt besliyorum pug benim bir arkadaşımda var ve müthiş eylenceli

img

bosseos

17 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

netice itibariyle ben 4 aylık bir pug aldım,eğitimi çok kolay,kendiliğinden tuvalet eğitimi aldı diyebilirim,2.5 haftadır bende daha havlama sesini duymadım,çocuklarla arası çok iyi,bence doğru seçim oldu.Slm.

img

ibrahim1

ÖZEL MESAJ

bence golden retiever al kardeş

img

alpayuzun

17 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ