Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

labrador hakkında bilgi

yenı 2 yasında laprador kopegım var. yenı sahıp oldum ve daha once hıc hayvan beslemedım bana yardımcı olursanız sewınırım

img

evilmania

18 yıl 11 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Labrador zeki ve sadıktır. Yükseklik 55-60cm. civarında. Sağlam bir baş,makas çene,kestane veya ela gözler,kemikli ve sağlam ayaklar,su geçirmez post...Siyah,sarı veya kırmızıya kaçan kahverengi renkte olabilir.Daima tek renktir. Duygulu,anlamlı bakışlı,canlı,kibar,sevgi dolu bir av köpeğidir.Çocuklarla da arası iyidir.narkotik,körlere rehberlik gibi işler de yapabilir. Ev yemeği de kuru mama da verebilirsin. Ama köpekler asla şekerli gıdalar almamalıdır.Mükemmel koku alır.Soylu, dayanıklıdır.Eşi olmadan tek erkek veya tek dişi beslemek resmen vicdansızlık ve ahlaksızlıktır.Köpeklerin de cinsel ihtiyaçları vardır. Bunu herkese önemle hatırlatırım.(Köpek alırken 1 erkek 1 dişi alınız.Safkan olmalarına dikkat ediniz.) Ayrıca safkan olup iş yapan bütün ırklar geniş bahçe(en az 800-1000metrekare) veya açık arazilerde yetiştirilmelidir. Köpekleri eve hapsedenler de vicdansızdır. Labrador çok güzel bir ırktır. Kıymetini bil. İyi niyetle onu satın aldığına inanıyor ve köpeğinle sana güzel günler diliyorum. Benim sahip olduğum bilgiler bu kadar. Unutmadan; hangi ırktan olursa olsun en azından 3-4 günde bir köpeği etle besleyiniz.Aşılarını aksatmayınız.Haftada bir fırçalayınız.(Köpeklere ucuz tavuk boyunu da yedirebilirsin) Gezilerini de aksatma sakın....Sevgilerimle...

img

rode

18 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Aslında Labrador köpeği beslemişliğim yok. Dolayısıyla genel konularda fikir vermeye çalışacağım. Labrador gerçekten de zeki ve sevecen bir köpektir. Genelde kolay eğitim alır ancak sizinki iki yaşında olduğundan çok fazla eğitmek konusunda ümitlenmeyin. Labrador ve Retriver yakın akrabadır ve retriver hakkında öğrenebileceğiniz her şey Labrdaorunuz için de geçerli olacaktır. Mutlaka çift olarak daha mutlu olacaktır ancak bir kez almışsınız ve eğer ikincisini alma şansınız yok ise şunu belirtmeliyim artık o köpeğin sürüsü sizin ailenizdir yani bir yere kadar sosyal ihtiyacı karşılanmış durumdadır, cinsel ihtiyacıda insanlardaki kadar yoğun değildir senede bir iki kere çiftleştirmeniz yeterli olacaktır. Bahçeli bir eviniz olması sizin için yararlıdır yoksa köpek apartmanda bakılamz diye bir şey yok, yalnız günde 2 saat açık havada spor ve yürüyüş yapması gerekmektedir (işte burada bahçe farkı devreye girer bahçeniz yoksa bu sporu onunla birlikte yapacaksınız demektir:)) En önemlisi köpekler yalnız kalmaktan nefret eder. Yani evde onunla birlikte kalacak kimse yoksa ve herkes işe ve okula gidiyorsa köpeğiniz ciddi bir depresyon tehlikesi ile karşı karşıyadır. Size yeni dostunuzla mutlu bir beraberlik dilerim.

img

scbatur

19 yıl 1 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

2 yaşında yeni sahipi olmuş köpeklere olur mu? olmaz mı? bilmem ama yatığı yere kendi kokunun sindiği bir atleti at bu sayede köpek sana daha çabuk ısınır.

img

emocan

16 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ