Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

yılan nasıl beslenir bana yardımcı olun

arkadaşlar ben 3 senedenn beri amotörce yılan yakayayım beslemeye calışıyorum ama yakaladığım yılanları coğunu bırakıyorum cünki bir şey yemiyorlar ölmesin diye doğaya salıyorum ama şimdi yine cok güzel 2 tane engerek yakalaladım yaklaşık biri 3 diğeri 4 yaşlarında onları salmak istemiyorum ne kaç ayda bir yemek yerler ve ne vermem gerekir bana yardımdı olun bir ay önce bir fare yakaladım icine attım ama ilgilenmedi bile yada fare biraz büyükmüydü yoksa ondanmı yemedi anlıyamadım bana bu konuda yardım ederseniz memnun olurum.........

img

golcuk17

18 yıl 11 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam golcuk17, yılanların türü ve boyu ne??? biraz bilgi verirsen daha iyi yardımcı olurum türünü bilmiyosan resimini filan yollamaya çalış ben bakayım bide yaşlarını nerden anladın yılanlarda yaş tayini etmek zordur sen yaklasık biri 3 diğeri 4 yasında yazmışsın !?, yememesinin nedeni türe uygun besin verememen olabilir örneğin böcekçil bir yılana fare atarsan yemez tabi o yüzden türünü sordum görüşürüz,,,snakehunter,,,

selam snakehunter öncelikle bu siteye resim nasıl gönderiliyor bulamadım onu bir tarif edermisin yılanın yaşına gelince 2 senedir aynı yılanı yakalamak için uğraşıyordum bu sene yakalıyabildim yani yaklaşık 3 yaşında olduğunu ordan çıkartıyorum öbürünün yaşına gelince biraz daha ondan büyük olduğu için öyle tahmin ettim o kadar türüne gelince bizim bu yörede en tehlikeli olan yılan diye gecer halk arasında cücük engerek diye bilinen bir tür bazıları gözlüklü engerekte diyor çünki gözlerinin üzerinde ufak gözlük gibi sürmeleri var boyları 70 santim uzunluğunda zaten bu türler genelde kısa ve kalın olur sen bana meil adresini ver ben oraya resimlerini göndereyim görüşmek üzere şimdilik hoşca kal.....

img

golcuk17

ÖZEL MESAJ

tekrar selam golcuk17,

bu resimdeki yılan olabilirmi bak bakalım tahminime göre bu yılan dır ama ben yinede resimlerine bakayım mail adresim [email protected] resimleri bekliyorum  buraya resim eklemek için ise htlm editörden msj yaz görüşürüz ,,,snakehunter,,,

selam sayfadaki resim açılmıyor ama ben senin mail adresine resim göndereceğim yarın resimlerini cekeyim yarın gönderirim artık sen bu konuda uzman birine benziyorsun sen ne tür yılanlar besliyorsun

img

golcuk17

ÖZEL MESAJ

snakehunter msn yada ıcq numaran varmı ordan görüşelim benim ıcq ( 28496755 ) msn ise [email protected]

img

golcuk17

ÖZEL MESAJ

sen de su an internettesin heralde şu linki tıkla bakalım bu resimdeki türmü? http://www.biltek.tubitak.gov.tr/canlilar/TR_tur_listesi/vipera_xanthina.htm

adamımsenin yılanlardan biri şeritli engerek diğeri koca engerek. vipera xanthine ve vipera lebetina (makrovipera lebetina) bu yılanları nereden yakaladın . aynı ortamdanmı. bu konuda bilgi vermeni rica ederim. adamın bu yılanlardan bahsedeyim sana. beslenmeme sorununuda cözeceksin. ben bu iki türü uzun zaman besledim. ortamında avını kokusundan bulur ve ısısını algılar. tek bir sokuşta bi miktar zehir aktarır bı zehir hemotoksik özellikte olup hücrekleri yer. sonra hayvan avını abşındabn yutmaya başlar. işte işimdi başa dönmelim sen kapalı ortama fare atarsan heryer fare kokar ve hayan avının konkusunu heryardenn alır onu -tam bulamaz. o yüzden bu boydaki hayvan o boyda b ir akvaryumdan bozma terraryumda beslenmez. engrekler en çok fare yer. yem doğru ama ortam yanlış. onlarda ölebilir. bence bırak onları. zehirsz bişliyler besle. nereden yakaladığını merak ettim. gerçekten biri yani şerityli engerek batı koca engerek ise dğu özellikle güneydoğu hayvanımız. kendine iyi bak umarım faydalı olur yazdsdıklarım.

img

vipera

19 yıl 9 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ