Hepsievcil

Kuş Forumları > Kuş Türleri Sağlık ve Bakım

Mesaj Ekle

Kuşum ısı sebebiyle göz kapağını zedeledi

Merhabalar. Yeni üye oldum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Muhabbet kuşum var erkek kuş ve sanırım 1 yaşından büyük. Bana uçup geldiği için bilmiyorum tam yaşını ama boyutu büyük gagası koyu delikleri tam mavi renkte. 4 gün önce sıcak bir yüzeye çarptı kuşum. Sol göz kapağı zedelendi. Veterinere gittim damla verdi eyenat göz damlası 3 saatte bir verip nemli kalmasonı sağlıyorum. Ama yarı kısık gözü. Görüşünde sorun yok. Ama göz kapağı biraz şiş. Kendisi kaşırken biraz aşındırıyor gözkapağını. Sizin önerebileceğiniz iyileştirici bir damla ya da yöntem var mıdır ? Hızlı dönüşler olursa çok ama çok sevinirim 🙏🏻

img

Edos

2 yıl 5 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bir de yem çıkarma meselemiz var 1 haftadır. Aslında önceden de ara ara yapardı ama biraz çoğaldı bu aralar. Böyle top halinde tane değil. Mukuslu bir yapısı var yani yemleri ağzından birbirine yapışık çıkarıyor ve sonra yiyor tekrar. Bunun hakkındaki yazılarınızı da okudum ama tekrar sormak istedim. Bu arada keyfi yerinde her zamanki gibi uçuyor konuşuyor yemini yiyor hastalık belirtisi göremiyorum hiç. Bir sorun var mıdır bu davranışında sizce ?

img

Edos

2 yıl 5 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ