Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

sarı prenseslere yardım.

120 lt. lik akvaryumda. 12 adet sarı prenses 4 acei ve 4 küçük yunus var. Benim sorunum akvaryum içinde balık sayısı fazla mı. ve sarı prenseslerimin 4 tanesi erkek ve 8 tane dişi var. boyları en küçüğü 5-6 cm. enbüyüğü 10-11 cm. 3 aydır beslemekteyim ama bir türlü yavru alamadım. Akvaryum içi kaya ve mağaralarla dolu. düzenli su değişimi yapıyor ve dip çekiyorum. İç filtre ve dış filtre var. Hava motoru var. sıcaklık 26 derese ama olmuyor. ama neden sizceeee

img

oguzhan30

18 yıl 5 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Anladığım kadarıyla akvaryumunuz fazla kalabalık (balıktan ve dekordan dolayı) sarı prenses ve acei ler kayalığı severler. yunuslar ise açık alanları. ayrıca yunuslar etcil ağırlıklı beslenirler sarı prensesler hem etcil hem otculdur. (daha çok otcul) verdiğiniz yem çok önemli cichlidinizin cinsi ne olursa olsun verdiğiniz yemde et oranı `40 ı geçmemeli(tropheuslar tamamen otcul olduğu için yemleri özeldir). sıcaklığı da 27-28 dereceye çıkartın. ayrıca balıklarınızı 1 erkeğe en az 3 dişi düşecek şekilde beslerseniz daha yararlı olur.

img

alaeddinozmen

18 yıl 2 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sarı prensesten yavru almak istiyorsan akvaryumdaki baskın erkeğin o olmasını sağla 4 erkek çok fazla 2 erkeği akvaryumundan çıkar akvaryumuna sarıların içine girebilecekleri bir testi koy dişi hazırsa aynı gün bile çiftleşirler

öncelikle akvaryumunn boyutu iyi sarıprenseslere gelince henüz cok küçükler onlar 8 aylıkken yavru yapmaya baslarlar erkek dişi oranı dengesiz bence 8 dişiye en fazla 2 erkek olması gerekir 4 erkek cok fazla derim sen dekoru bol kayalrdan yaparsan 8 ay lık olduklarında yavru yapmaya baslarlar ısıtıcı yi sabit bir rakamda bırak 26bila 28 arası iyi kalsın iyi kayıpsız balıklar dilerim

img

ucanuskumru

18 yıl 1 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

akvaryum boyutuna gore cok balık var ve akademıst arkadasın dedıgı gıbı 4 erkek fazla bana gorede su sıcaklıgını 28 yapmanı onerırım en ıdealı odur. sarı prenseslerı bu kadar sevıyorsan dıger balıkları cıkarman gerek 120lt akvaryumda bu kadar balık kavgaya neden olur ve yavru alamassın. balıklı gunler dılerım....

img

ciklet_antalya

17 yıl 3 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence akvaryumun çok küçük akvaryumu en az 200 lt yapmalısın ve suyun ph oranı ne olura olsun hep aynı dengede tutmalısın. balık akvaryuma ve suya uyum sağladığında erkek fazla olsada dişi tek bile kalsa yavru alırsın. bu kadar basit. bu konuda da herkes farklı yorum yapar ama ben bu sayada binlerce yavru alıyorum. sadece 5 6 cm dediğin balıklar biraz küçük ama onlarda birkaç ay sonra yetişkinleşirler sabırlı ol.

oguzhan30 yazdı :
120 lt. lik akvaryumda. 12 adet sarı prenses 4 acei ve 4 küçük yunus var. Benim sorunum akvaryum içinde balık sayısı fazla mı. ve sarı prenseslerimin 4 tanesi erkek ve 8 tane dişi var. boyları en küçüğü 5-6 cm. enbüyüğü 10-11 cm. 3 aydır beslemekteyim ama bir türlü yavru alamadım. Akvaryum içi kaya ve mağaralarla dolu. düzenli su değişimi yapıyor ve dip çekiyorum. İç filtre ve dış filtre var. Hava motoru var. sıcaklık 26 derese ama olmuyor. ama neden sizceeee

img

eewwren

11 yıl 7 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ