Forum Mesajları

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

kedime hangi mamayı vericem lütfen yardım??

ben kedime whiskas mama veriorum ama iyi mi kotu mu olduğunu bilmiyorum...kuru mama daha mı iyi?kedim daha 2.5 aylık lütfen yardım!!!!! veteriner whiskas a kotu dedi ama ben kararsızım...

merhabalar öncelikle kedilerim  açıkcası her mamayıda yemiyorlardı bir çok mama denedim reflex proplan nd sanabel gibi en son royal canin ile tanıştım inanılmaz bir şekilde mutlu oldular ve severek yiyorlar şuanda bu mamayı markamama.com.tr de bulabilirsiniz ben ordan almıştım ve müşteri hizmetleri gayet ilgili ve güzel beni bu mamaya onlar yönlendirdi artık mama aramıyoruz :)

mutlugamze / 4/18/19 10:30:47 AM

buradan almıştım https://www.markamama.com.tr/kedi-mamasi?brand=79

mutlugamze / 4/18/19 10:32:19 AM

daha burda yeniyim bunları da yeni gördüüüm ama bende kediciğimin ve köpeğimin beslenmesi konsnda baya zorluk cekmistim baslarda, saglık problemlerıı, tüylerinin güclenmesi fln. sonunda veterinerimiz bize hills i onerdi, bayaaa iyi geldi hemen düzeldiler nerdeyse, cok da seviyo minnnoslar. bi de hills de her şeye göre çesit var yanii bi bakın derimm https://www.facebook.com/HillsPetTurkiye yes

busebaltaci / 9/23/13 4:28:59 PM

Merhaba.Öncelikle şunu söyleyeyim Whiskas en iyilerinden biri.Ayrıca ben kedime Chmapion,Le Cat,Friskies mamalarını da veriyorm.Afiyetle yiyor.Ama kedinizi hep hazır mamaya alıştırmayın.Kuru mamaya da alıştırmaya çalışın.Ben hata yaptım şimdi kuru mamayı yediremiyorum.Kuru mamaya alıştırmak için hazır mamaların içine karıştırarak verin.Sonra yavaş yavaş hazır mama miktarını azaltarak kuru mamaya yönlendirmeye çalışın.Ama hazır mamayı da verin.

ccan / 1/1/06 8:52:47 PM

kesinlikle IAMS ilk tercihim sonrasında ise PROMAC bilemiyorum bütçeni biraz diğerlerine göre etkiler ama hangi vet e sorarsan sor sana aynı bilgiyi verecektir özellikle minişin 1 yaşını doldurana kadar bunların yavru için olan mamalarını kullanırsan sağlıklı olucağına eminim devam edebilirsen her zaman bu mamalara devam et içlerinde her türlü vitamin var fakat yaş mamaların kurt yaptığına ilişkin çok bilgiler var elimde ben 15 yıldır kedi besleyen ve bakan biri olarak ara sıra ciğer tavuk ve karışık sebze dışında ve kesinlikle IAMS dışında farklı farklı yiyecekler verme taraftarı değilim vet iniz bunu mutlaka doğrulayacaktır.

incites / 1/5/06 5:50:08 PM

Merhaba ben de senin düştüğün durumdaydım. Benim veteriner de wiskası kötüledi. kendi dukkanındakı hills marka mamayı övdü. gerçi araştırdım iyi bir mama gerçekten. ama çok pahalı ben 30 mılyona aldım 2 kıloluk mamayı. bütçem her zaman müsait olmadıgından wishas yada frinces in ürünlerinden alıcam.

yeşil29 / 2/9/06 5:43:56 PM

ben her seferinde farklı mama ve farklı çeşit alıyorum ve hepsini yiyiyor veteriner kuru mama dan başka birşey verme dedi ama ben arada ciğer de veriyorum :)oda damak değişikliği ister diye düşüyorum :)

ync / 2/9/06 7:04:24 PM

La Cat iyidir hem pahalı değl hemde besin değeri yüksek

catmaniac / 2/13/06 11:36:24 AM

şimdi burada bir sürü mama markası sıralamayım ama özewtle şunları belirtebilirim: * veteriner, pet shop ya da büyük marketlerin pet ürünleri raflarında zaten gerek kuru gerekse yaş mamalarda eğer fiyat farkı ciddi boyuttaysa maalesef pahalı olan daha iyidir. Vasat mamaların fiyatları genelde 2.5-3.5 YTL arasında değişir (Yaş olanlar için). Göreceli olarak istisnalar olabilir tabii de. Catmaniac`ın belirttiği gibi La Cat mesela. * Kuru/yaş mamaların "içindekiler" kısımını okuyarak al. Nasıl kendimize yiyecek birşey alırken dıdık dıdık inceliyoruz ?? Aynı muameleye onalrın da hakkı var. Genelde uzuc mamaların içinde çok sakatat oluyor. Ucuzluğun sebebi de o zaten. Bu da kedi köpeklerde erken yaşta karaciğer vb problemlere yol açıyor. * Ben kedilerime yavruyken sabah kuru mama akşam yaş mama verdim. Böylece kolayca ikisine de alıştılar. Ama kuru mamanın yanı sıra bol su içmeleri lazım. Temiz ve bol suyu eksik etme. * Abartmamak kaydıyla haftada 2 kere ciğer ver. Karaciğer tabii ki. Akciğer hem mikroorganizma üretimi açısından birebir ortam yaratır ve hem de hiçbir besin değeri yoktur. Ama ciğerleri ayıklarken hani şu ince şeffaf eldivenlerden var ya işte onlardan giy. Senin sağlığın için. Ciğeri küçük parçalar halinde doğra, kus kus ya da bulgur ile haşla. Fıstık gibi yemek işte. ve hem de çok ucuz. Buzdolabında bir saklama kabına koy. Teflon küçük bir kapta yiyeceği kadar alıp ısıt ısıt ver kediciğe. Yalnız bu ciğer maddesini 6 aylıktan sonra uygula. O zamana kadar yavrular için uygun mamalar var. Onlardan kullan. Hadi sana kolay gelsin. GÜle güle büyüt.

jales / 2/13/06 12:29:30 PM