Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

kedı nası yıkanır yaa

ya bu aksam aplam bı kedı bulmuss dısarda.. cok sakın bıse.. hemen yanına gelıo elıne felan surunuo.. burnu yara bole.. kafasndakı tuylerde kan kurumuss.. on sol bacagına basamıodu.. sısmıss morarmıss bıras tırnak ustu.. sımdı aldık bunu yıkıcass.. pıss cunku cok.. kacıo sudan kedı ya..tırmalamıo ama tırnakları battı :S bırascıkk yıkadık ama suya sokamadık.. kucagımda yıkadık aplamla.. ama kafasını yıkatmadı hala bırass kuru kan var tuylerde.. (neresı kanamıs bılmıoss bu arada) ayagına ıncınmeler ıcın bı krem surduk.. sardık sonra.. ama burnunu yıkayamadıgımıss ıcın bıse yapmadık.. bıde bocekler var tuylerınde.. yane kafasındakı tuylerde.. onun ıcın ılacımıss vardı onuda yaptık.. ama hala pıss yaf:S nası yıkıcass bıs bu kedıcıgı:S bıde baska yapmamıss gereken bıse varmı ?

img

cadalossum

18 yıl 6 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:S ya bu forumda cogunun kedısı yokmu? hıckımsemı bılmıo? arkadaslar kedı hakkında hıcbı bılgım yok... daa once hıcc olmadı kedımısss.. ama sızındemı yok?? sordugum sey nası yıkıosunuss.. su doldurup kuvette felanmı yıkanıo yoksa sadece fırcalanıomu?? bırı bıse solermı acaba? :S

img

cadalossum

18 yıl 6 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben aslında kaplumbağa bölümünden misafir geldim. Forumun kedi bölümü maalesef çok pasif daha aktif kedi forumlarına bakmanı öneririm.
Çok sokak kedisi baktım ama hiç yıkamadım tecrübem yok .Olsaydı sana yardımcı olurdum.

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ii bir veteriner hekime götürün en kısa zamanda kan var diyorsunuz, ayağı incinmiş diyorsunuz kendi basit ilaçlarınızla rastgele tedavi edebileceğinizi düşünmüyorsunuz herhalde hemen iyi bir veteriner hekime götürün nasıl yıkamanız gerektiğini de nasıl iyileşeceğini de anlatır size.

img

elmas

19 yıl 4 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence biran önce bir veterinere götürün... yaraları olduğunu söylüyorsun... bu arada aslında kediler yıkanmaz.... kendi kendilerini bir güzel temizlerler zaten.... bununla beraber ben dışarıdan geldikleri zaman vb bazen piyasada bebekler için satılan alkolsüz ıslak mendiller ile temizliyorum.... geçmiş olsun....

img

jales

19 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mutlaka veterinere götürmelisin,yıkarsan daha kötü olabilir durumu...pireleri de varmış yazık ona,muhtemelen tedavisi 1-2 hafta sürer ve sana daha sonra yıkaman söylenir.zaten veterinere götürürsen(üniversite klinikleri ööle çok para da istemezler) onlar da sana nasıl yıkaman neler yapman gerektiğini söylerler...ama ben kedimi 2 haftada 1 yıkıyodum(zaten yalandıkları için dışarı çıkmıyosa eğer yıkamana bile gerek yok) özel şampuanından kullanıyodum ılık suyla(sıcağa yakın am haşlama miniği sakın) sonra havluyla ve saç kurutma makinasıyla kurutuyodum tüylerini...bu biraz korkutur onu tırmalayabilir eline bulaşık eldiveni takarsan korunmuş olursun...şimdilik bu kadar sorun olursa burdayım...miniğe sevgiler:)

img

melike2

18 yıl 7 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kedini yıkama bence, sadece sabunlu suyla silersen ona izin verir. zaten biraz büyüyünce kendi kendini temizlemeye başlayacaktır. ayrıca kedileri yıkamak onların tüylerinin dökülmesine neden olur...

img

dilaydaf

18 yıl 6 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

simdi geldi aklıma da belki kafasında fln bir yara vardır canı acıyor da olabilir... en mantıklısı veterinere goturmek.. simdiden kolay gelsın kedınızle mutluluklar

img

susam85

18 yıl 3 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben kendim yıkıyorum kedilerimi .Küvete biraz ılık su doldurun bu birnci aşama sonra kuyruğundan başlayarak sizi yakmayacak sıcaklıktaki su ilr yavaş yavaş sırtını yıkayın en son kafasını ama yüzüne gelmeyecek şekilde su tutun. Başındaki yaraya da bepanten kullanın.Ön patisini çok ellemeyin bence canını yakarsanız size birdaha zor güvenir onu rahat ve ılık ortamda tutun .Saygılarla

img

devin

18 yıl 10 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ