Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

kediye ciğer ne sıklıkta verilmeli????

merhabalar.... kedilere çok sık yedirildiğinde ciğerin uzun vadede kemik ve iskelet bozukluklarına yol açtığını duydum.... sizler ne sıklıkte kedilerinize ciğer veriyorsunuz....

img

jales

19 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bu konuda fikri olan yok mu hiç?????

img

jales

ÖZEL MESAJ

???????????

img

jales

ÖZEL MESAJ

Ben duymadım öyle bir şey ama içinizin rahat etmesi için google`dan falan araştırın bence

veteriner arkadaşlarım var benim de kedim vardı yok öyle bişey...yalnızca şunu zararı var kediyi tek tip besinle beslemek tüy dökmesine yol açıyo ve tabi gelişimini de etkiliyo...ben kedime haftada 2 kez ciğer veriyordum ve haftalık programını mümkün olduğunca aşmamaya çalışıyordum...görüşürüz...

img

melike2

18 yıl 7 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar çok teşekkürler...

img

jales

ÖZEL MESAJ

birşeyler duydum ama emin olmadığım için şimdilik yazmıyorum siz fazla vermeyin

img

elmas

19 yıl 4 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar sorumun cevabını buldum. Aynen şöyle yazıyor: "Ağırlıklı olarak bir kediyi ciğerle beslemek doğru değildir. Böylesi bir tek yönlü beslenme kedilerde ciddi sağlık sorunları yaratabilir. Ciğer A vitamini açısından çok zengin bir yiyecek olup aşırı tüketimi halinde kedilerin kemik yapılarında lezyonlara yol açar. Aşırı ciğerle beslenen kedilerin boyun bölgelerinde kemik sorunları baş gösterebilir." O nedenle siz de kedilerinizi beslerken dikkatli olun. Bununla birlikte, ciğer verilme sıklığı hakkında birşey söylenmemiş. Ben haftada 2 kere yalnızca akşamları veriyorum. herhalde bu normaldir diye düşünüyorum. Bilgilerinize.....

img

jales

ÖZEL MESAJ

janımcım bence fazla et vermesen ii edersin çok hırçınlaşır olabildiğince az ver alıştırma ete;)

img

tuana_n

18 yıl 4 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili tuana_n, kedigiller etoburdur.... asıl sebzenin fazla verilmemesi gerekir... Metobolizmalarının etobur olduğu için bir çok temel besini etten ve diğer hayvansal gıdalardan alırlar. Eksikliği halinde ciddi beslenme ve sağlık problemleri söz konusu olabilir. aman dikkat....

img

jales

ÖZEL MESAJ