Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

kedi kumu

yakında bir iran kedisi almayı düşünüyorum.amacım 1-5 2 aylık almak.ama kuma nasıl alıştıracağım bilmiyorum.bu sebepten dolayı annem de istemiyor. bana yardımcı olursanız sevinirim

img

muharip

18 yıl 5 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

forumun kedilerle ilgili genel bilgiler bölümünde bu konuyla ilgili başlığı bulabilirsin...ama şu kadarını söyliyim kumun yeri sabit olacak yoksa şaşırır...1-2 damla çamaşır suyu(çok değil dikkat et) damlat kumuna sonra getir pisiciği koklat,ve patilerini hafifçe sanki kazıyormuş gibi kuma sürt,mesajı alıcaktır;)eğer uygunsuz yere dışkısını çişini bırakırsa onu kuma kat ve aynı işlemi yap...annen de endişelenmesin kediler temiz hayvanlardır her yere yapmazlar ;)

img

melike2

18 yıl 7 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba iran kedisi gercekten uysal ve sakin kediler. kedileri kuma alıştırmak çok zor bir iş değil zaten iç güdülerinde böyle bir şey var kumun yerinin değişmemesi bi kere en önemli konu sakin rahatsız edilmeyecek bi yere koyman gerek ilk olarak istemeğin bi yere dışkı yaptıysa onu alıp kumun üzerine koy ve patilerini kuma sürt kedileri kuma alıştırmak köpeklerin dışarıya çiş yapmasını alıştırmaktan daha kolaydır bunu çabuk öğrenecektir. evde saksılar varsa onlara dikkat buralara da çiş yapmak isteyebilir. kolay gelsin

img

denizkarakci

18 yıl 4 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkür ediyorum.öncelikle tuvalet sabit bir yerde olacak.ben ilk aldığımda ilk önce küçük tuvaleti ona hazırlayıp kediyi alınca da onu oraya doğru götürüp koklatmayı düşünüyordum.sizce bu yeterli mi olur??? yoksa illa dışkısını götürüp kedi kumuna koyup sonra da kedinin koklamasını sağlamam mı gerekiyor???

img

muharip

18 yıl 5 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben yavru chinchila aldım,1 ay 2 haftalıktı,ne patisini sürdüm kuma ne de çamaşır suyu damlattım.ilk günden kendisi gidip yerini buldu,kediler kumu havadada olsa bulurlarmış,tek sorununuz bu olsun..

img

delilah

18 yıl 5 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkür ederim.gerçekten içime su serptiniz:-)çünkü insanlar boyuna yorum yapıyo ondan sonrada ben korkuyorum

img

muharip

18 yıl 5 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

walla ben kedimi aldığım zaman herşeyi hazırdı kendi öğrenmiş hiç başka yere yapmadı hiçde öğretmedim :)

img

seker_seker

16 yıl 9 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ