Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

katledilen kanatlılar

herhalde herkes biliyordur canlı canlı yakılan tavukları kaçmayı başaranların bile tekrar ateşe atıldığını diri diri gömüldüklerini çocukların yerden yere çarpdığını hergün duymaktan bıktım bu konuda ne yapabiliriz!!! bu hayvan hakları bildirisine göre aykırı peki neden kimse bu canileri durdurmuyor yoksa görmezden gelip nasıl olsa birileri kurtarır diye mi düşünüyoruz evrensel hayvan hakları bildirisi madde 3. Hiçbir hayvana kötü davranılamaz, acımasız ve zalimce eylem yapılamaz. Bir hayvanın öldürülmesi zorunlu olursa, bu bir anda, acı çektirmeden ve korkutmadan yapılmalıdır. şimdi düşünüyorum da barbar millet demekle az bile yapıyorlar!! bu nasıl olur ya bu katliama neden kimse ses çıkarmıyor imza toplayıp dilekçe gönderemez miyiz! avrupadan gelecek veterinerlere mi güveniyoruz yoksa 3-5 tane hayvansevere mi! neden üstümüze düşeni yapmıyoruz!neden birşeyler yapmamız gerektiğinin farkında değiliz!neden sorumluluktan kaçarak vicdanımıza acı çektiriyoruz! yapacak birşeyler olmalı !gerçek hayvanseverlerden fikirlerini bekliyorum!

img

elmas

19 yıl 4 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bn etrafımdaki heerkesle bu konuyu konuştum.onların bana verdiği cevap ise `o hayvanların öldürülmesi gerekiyo,yakılmazlarsa virüs yaşamaya devam eder` oldu.tamam doğru olabilir bi şeklide bu hayvanların yakılması gerekebilir virüsün yok olması için ama neden canlı canlı??????inanın haberlerde ilk gördüğümde böyle bişey olamaz şaka herhalde diye düşündüm.bi insan nasıl yapabilir vicdanı nasıl izin werebilir o hayvanları çuvala doldurup sonra diri diri yakmaya..zavallılar can havliyle oradan kurtulmaya çalışıyorlardı...artık tamam kanatlılar itlaf ediliyor ama en azından bunu hayvanlar öldürülürken onların da bi canı olduğu düşünülsün bi şekilde (en azından canlı canlı yakmayarak)bi çözüm bulunmalı buna..bişiler yapmalıyız

img

şilacık

19 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuş giribinin ne tür bi virüs olduğunu biliyorus dimi ? H5N1’dir bu virüsü yok edebilmenin tek yolu yakılarak öldürmektir.. neden diyeceksiniz ... cunki bu virüs HAVA yoluylada insanlara bulaşabildiginden kesilerek kanları akıtılarak yok edilemezler cunki bulaşma ihtimali dahada yüksek olur.. bu virüs 20 derecede 4 gün boyunca faliyetini gösterir bu yüzdende yakmak zorunda kalıyorlar.... yani normal olarak öldürülseler bile 20 derecelik bi ölü vucutta bile virüs faaliyet halindedir... tartışmanın yönü, ne tür bir ortamda nasıl yakılarak öldürülmesi olmalıdır... tabiki türkiyedeki olaylar yakma olayları hic iyi değil... daha dikkatli olunmalıdır

img

wolf_alone

19 yıl 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tabiki yakılması gerekiyor.bunu biliyoruz fakat neden ölümleri böyle olsun!!önce gaz ile daha az acı çekilmesi sağlanabilir öyle değil mi,daha sonra hayvanlar öldükten sonra istediklerini yapsınlar,doldursunlar çuvallara ve yaksınlar.yeter ki hayvancıklar yana yana acı çeke çeke ölmesinler...

img

şilacık

ÖZEL MESAJ

aslında ben gaz odalarının da ii çözüm olduunu düşünmüyorum canlı o gazı aniden hızlıca içine çekrse acı çekmedn çabuk ölüyor ama çırpınınca ölüm daha yavş ve zor oluyor yanlış bilmiyorsam. bence iğneyle uyutmak en doğru yöntem ama onu da kimse düşünmüyor sonra cesetler yakılabilir ama canlı canlı yakmak ya da gömmek vahşilik!

img

elmas

19 yıl 4 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

walla türkiye yok etme hususunda baya bi geri kalmıs onlar hayvan bişiy olmaz diyen bile cıkıyor haberlerde... virüsü bulastıranlar halen ortalıkda ucuyorlar asıl onları yok etmek gerekiyor

img

wolf_alone

19 yıl 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet gaz odalarında da acı çekiyo hayvanlar ama tabiki yakmaktan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.iğneyle uyutmak en acıszı ama o kadar hayvanı uyutmak çok zaman alır,,çok zor olur yani....

img

şilacık

ÖZEL MESAJ