Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Amerika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

Discusta Yumurtlama

herkese merhaba akvaryumumda 5 tane discusum var ama 2 tanesi es tutmus ve dun isten gelince yumurtalarla karsılastım. yumurtlayacagını tahmin edemedigimden dolayı huni midir ondan koymadım. bu yuzden bitkinin yapragına yumurtalarını bırakmıs.fakat anne ve baba tek tek tum yumurtaları yedi.yumurtaların tamamı basta kahverenkliydi ama birkac saat icinde bazıları beyazımsı oldu ve zaten anne ve baba yumurta bırakmadı.ne yapmam gerekiyor arkadaslar? diger balıkları bunlardan ayırmammı gerekiyor? anne digerlerini hep kovalıyor bitkinin yanına yaklastırmıyor.baba da bazen gelip anneye vuruyor.anlamadım gitti.yardımcı olursanız cok memnun olurum. saygılar...

img

tiesto

19 yıl 5 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yumurtlayan çifti ayırman gerekiyor. üretim tankına almalısın eğer böyle bişey yapmak istemiyorsan boşver gitsin.

sadece genelde sorulara bakıyordum burya bakmam da da fayda olacak sanırım discusları diğer balıklar la birlikte üreten büyüten yok diye bilirim eş balıklar için bir üretim akvaryumu kurmalısın boyutları 50*50*50 olmalı şimdi yumurtalar ne kadar zaman içinde beyazlan bu önemli yumurtalar beyazlandıysa mantarlaşıp bozolduysa döllenmemişl olabilir veya suyun özellikleri istenilen seviyede değildir demektir

img

diamond

19 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ