Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

kuş gribimi daha tehlikeli itlaf ekibimi

ya kuş gribi muş gribi derken yine insan oğlu merkezcil ve bencil doğasını gösteriyor. nolcak ya bana bulaşırsa . öyle ya dünyanın en değerli varlığı insan değilmi. oysa binlerce kuş türü yok olma ile karşı karşıya. kurban bayramında kesilen hayvanlara bağıran çağıran sözde aydın insanlar( o da neyse adam bi imaj yapınca iki din devlet karalayınca vatanını yurt dışında satınca aydın oluyor) bu kümes hayvanlşarının canlı canlı yakılmasıuna ses çıkarmadı. arkadaşlar. bir hayvanın hiç kan akıtmadan öldürmenin yolları var bunu her veteriner okulda öğrenir. bu itlaf ekiplerinin içinde bi adam yokmu ya arkadaşlar bunların boynunu kırsakta öldürsek ne kan çıkar ne bişiy demeye. kuş gribi bize bulaşırmı bilmem ama insan olarak bu dünyanın en bencili ve canisi olmamızdan utanç duyuyorum. köleleştirdiğimiz ve tüm kaynaklarından sonuna kadar yararlandığımız genelriyle oynadığımız hayvanları istediğimizdede canlı canlı yakabiliriz. saygılarımla. vipera

img

vipera

19 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam vipera engereği 2002 de mayıs ayında yusufelinde yakalaladık sümbül zamanı shamoa avında oldu gezerken denk geldi öldürüyolardı aldım. ordakilerin korktuğu 3 şey vardır 1. ayı 2.böh böceği dedikleri (black widow)3.engerek ben tanımasam herifler gayet iyi tanıo 40cm boyunda sarı şeritli üçgen kafa yanaklarında zehir bezleri şişti yeni uyandığı için kaçamadı zaten eminim çok konsantreydi zehiri.beyaz labaratuvar faresiyle besliodum ev sıcak olduğu için pek uyumazdı çok yemek de yemezdi fakat tehlike arz etmeye başlayınca vermek zorunda kaldım 1.5 tonluk boğayı öldürdüğünü gördüm orda saygılar

teşekkürler caltan. kendine iyi bak. mümkündür bunlar.

img

vipera

19 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ