Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Artemia Salina naupli-Artemias salinas?.. - 2.sayfa

Yavru balık üretiminde ve küçük akvaryum balıklarının beslenmesinde çok önemli bir canlıdır. Yumurtaları çok uzun bir süre saklanabilir . İstenildiği zaman bu yumurtalardan yavru çıkarabilme imkanımızda vardır.akvaryumculardan temin edebiliriz,bu yumurtalar kalite kalitedir bu yüzden tavsiye üzerine almakta yarar var.
Artemiaları yumurtadan çıkarmak için deniz suyu veya içme suyuna 1 litreye 35-40 gr oranında kaya tuzu ilave edilerek gerekli ortam hazırlanır,ısı 26-27 derecede sabit tutulur güçlü bir şekilde devamlı olarak havalandırılır,alınan artemianın türüne göre 24-48 saat arasında larvalar çıkmış olacaktır.artemiaların bir gün geçmeden balıklara verilmesi yararlıdır çünkü bu sırada doğduklarında var olan yumurta sarılarını tüketirler.

Artemiları toplarken öncelikle suyun durulması için havalandırma kapatılmalı ve iki dakika kadar beklenmelidir, tuzlu su ile birlikte balıklara vermek doğru olmaz balıkların solungaç ve mukozalarını olumsuz etkiliyebilir,bir bayan çorabı veya tülbentle süzdükten sonra gönül rahatlığı ile ufaklıklara verebiliriz .  Doctor 

Sevgiler.

img

deepfıshıng48

18 yıl 11 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam DEEPFISHING48, yukarıda birşey sordum ama cevap alamadım.... sanırım görmedin....

img

sakarmeke

18 yıl 5 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam sakarmeke;

Anlattığın canlının resmini görmem lazım.Her bulduğun canlıyı balıklarına vermemelisin.Balıkların için denizden yada tatlı sudan öldürücü özelliği olan canlılar çıkabilir Shocked...

Sevgiler. 

img

deepfıshıng48

ÖZEL MESAJ

aldığım dondurulmuş artemia görebildiğiniz kadarıyla ..ben herkeze tavsiye ederim.alın kullanın.özellikle benim gibi artemia çıkarmak için uğraşmak istemeyenler için

img

fma55

19 yıl 1 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam DEEPFISHING48, sanırım yeterince iyi tarif edemedim neyi kastettiğimi, umarım yaz gelince dediğim canlılardan bulup fotoğrafını koyarım. aslında türkiye tatlısularında yaşayan bir sürü küçük canlı ve bitki var. onlar da akvaryum dünyasına kazadırılabilir ama ithali daha kolay tabi. benim bahsettiğim canlının balıklara zararı olacağını sanmıyorum. çünkü yakaladığım bir turnanın midesinden onlarcası çıkmıştı. demekki balıkların tükettiği bir şey. neyse tam ne olduğunu belirleyip ondan sonra bakmak lazım. yine de sağol. :)

img

sakarmeke

ÖZEL MESAJ

fma55 dondurulmuş artemia canlısının yerini tutmaz. bu tarla domatesi yerine sera domatesi tüketmek gibi. vitaminleri ciddi kayba uğrar.

img

sakarmeke

ÖZEL MESAJ

Selam sakarmeke;

Akvaryum balıkları bile ayrı ayrı yem tüketiyorlar.Birinin yediği yemi başka bir tür akvaryum balığı yemiyor.Turnanın karnından bahsettiğin kurtçuklardan çıktı diye tüm balıkların bu kurtçukları yiyeceği anlamını çıkarmak imkansız!..Hippie 1

Sevgiler.

img

deepfıshıng48

ÖZEL MESAJ

selam fma55 bahsettiğin fd artemia hangi markanın acaba?

img

korki84

19 yıl 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm korki ben blok halinde aldım kırıp veriyorum ve bir kapta erimesini bekledikten sonra akvaryuma penset yardımıyla koyuyorum.beylikdününde bir firma getiriyor. ben 1 kilo almıştım hala var .ama özellikle yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem eğer bir balığınız yem yemiyor ve iştahsızlığı varsa tabi biçok neden dende olabilir ama canlı ve dondurulmuş yem veriniiz.ben sade kuru yem verip balığım yem yemiyor deyipte balığını kaybeden arkadaşlar dan olmanızı istemem..,

img

fma55

19 yıl 1 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba FMA55, dondurulmuş artemia temin edebileceğimiz yere ait telefon bilgilerine ulaşabilirmisin. ben manisalıyım bu çevrede dondurulmuş artemia bulamıyorum. yardımcı olursan çok sevinirim. fiyatı nekadardı kilosu?

img

mete_han81

17 yıl 8 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar aranızda artemia satacak varmı?msn adresim :[email protected] ekleyin birde email atın sizi ekleyeyim

img

smarty17

15 yıl 9 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ