Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

KEDİM MUTLU MU?

Şu an yazımı okuyanlara öncelikle teşekkür ediyorum.Bahar adındaki kedimi 1 sene önce sokakta buldum.ama mutlu mu bilmiyorum.Yani kısaca kedileri mutlu etmek için ve sıkılmalarını önlemek için ne yapmalıyım?

img

ozolo

18 yıl 3 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Onunla sık sık oynayın,onu sevdiğinizi gösterin.Ona özel bir sepet,minder yada ev koyun.Ve sevdiği mamalardan ara sıra verin.Eminim mutlu olacaktır.

img

böcük26

18 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu ince düşüncenden ve duyarlılığından ötürü asıl sana teşekkür etmek lazım. yalnızca kedi için değil her türlü canlı için bence en önemli şey İLGİ ve SEVGİ. İlgini/Sevgini ona göster. Hatta konuş. Ben köpeğimle de konuşurdum. Şimdi kedilerimle de konuşuyorum. O kadar ilgiyle dinliyorlar ki hatta kendilerince cevap bile veriyorlar::)) Sağlıcakla kal....

img

jales

19 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

jales e katılıyorum ben de konuşurdum dinliyorlar evet zaten kedilerin sese duyarlılığı ispatlanmış bişi yani sesinden ne düşündüğünü anlıyorlar ve cevap vermeye çalışıyorlar aynı tonda:))onunla ilgileniyorsan yemeğini suyunu aksatmıyorsan ve onu seviyorsan gerçekten o bunu hisseder:)bir kere onun hayatını kurtarmışsın ve emin ol ki pisiciğin bunun farkında sana minnettar:))pisine sevgilerrr...

img

melike2

18 yıl 7 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar bu cevaplar beni çok sevindirdi artık kedimle boş zamanlarımla hep konuşacağım ben bunu bazen uyguluyordum.ama kedimi mutlu edeceğini bilmiyordum.çok sağolun ve ben 11 yaşındayım berki bunuda bilmek istersiniz. :))))))))

img

ozolo

18 yıl 3 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben kedimle her gece yatakta yarım saaat konuşuyorum ve onu okşuyorum mutlu olduğunu mırıldamalarından anlamamk mümkün değil:) bir de biyerde okumuştum eğer kedi sırtüstü rahatça yatıyorsa bu kendini güvende hissettiğini gösteriyormuş

img

gmz

18 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ