Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

ilk bakım

yarın 2 aylık dişi bir siyam kedisi alıyorum.fakat bir sorunum var:kedimi nasıl yıkayacağım???? evimiz şu anda soba ile ısınıyor,bu nedenle de onun üşümesini istemiyorum.ne yapabilirim??? ikinci bir sorunum;ilk zamanlarda kediye nasıl davranmalıyım??davranışlarım nasıl olmalı??? yardımcı olursanız sevinirim şu anda tuvaleti,maması da hazır.aaaah bi gelse...

img

muharip

18 yıl 5 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sizi kutlarım sonunda bir kediniz olacak.Ama bişey merak ettim forumda hangi kedi diye sorduğunuzda ben Birman demiştim.Acaba hiç Birman kedisi diye merak edip bakındınızmı internette yada petshoplarda.Sadece merakımdan soruyorum. Türkiyede çok fazla İran kedisi hakimiyeti oluştu gibime geliyor.
Pet shoplarda Canım Ankara yada Van kedileri yok varsa yoksa sadece İran kedisi.Üyelerin kedileri bölümünde de İran kedi sahipleri çoğunluk altına biraz hırçın diye yazıyor.

img

frozen

18 yıl 5 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sizin adınıza çok sevindim.... ama bir şeyi belirtmek isterim: Esasen kediler yıkanmaz. Kendi kendilerini çok güzel temizlerler. Ama eğer sizin alacağınız kedi uzun tüylüyse ve üstelik sokağa sık sık çıkacaksa o zaman kendi kendini temizlemesi yetmeyebilir. Kediler için özel fırçalar satılıyor. Tüylerini onunla düzenli olarak fdırçalarsınız. Böylece kıtık oluşmaz. Tüy üzerindeki kiri de bir dereceye kadar temizlemiş olursunuz. Bir de yıkamak yerine daha çok bebekler için piyasada satılan alkolsüz ıslak mendillerden alıp kullanabilrsiniz. Özellikle dışarıdan geldiği zaman tüm vücudunu bununla silebilrsiniz. Hem pahalı da değil ve bir paketin içinden oldukça fazla çıkıyor. Mecbur kalmadıkça hayvanları yıkamayın. Floraları bozuluyor. Derilerinin altlarındaki doğal yağ tabakaları (ki bu tabaka onları kışın soğuktan korur) inceliyor ve kışın insanlar gibi üşümeye başlıyorlar. Güle güle sağlıkla büyütün.....

img

jales

19 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu arada diğer sorunuzu yanıtlamayı unuttum: yavru kedi annesinden yeni ayrıldığı için biraz şaşkın ve çekingen olabilir. Çok ilgi ve oyun ister. Aynı insan yavrusu gibi daha sık yemek yer, uyur, tuvaletini yapar, oyun ister vb bu düngü bir süre böyle devam eder gider. çok erken saatlerde ya da gece yarısı yemek ve oyun için uyandırılmaya hazırlıklı olun. Allahtan insan yavrusu ile karşılaştırıldığında bu süre daha çabuk geçiyor:::))))

img

jales

19 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ