Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Parazit aşısı

Merhaba 3 aylık bir kedim var. 2 aylıkken onu evlat edindim. ve bana geldiği gün hemen veterinere gittim ve iç ve dış parazit tedavisini yaptırdım.parazit aşısını yaptırmamdan 25 gün sonra poposunda bir kaç tane kurt gördüm. bugun vete götürdüm. zaten bugun karma2si ve lösemi aşısı yapılacaktı. parazit,karma2 ve lösemi aşılarını aynı anda vurdu bu durum ağır mı kedi için. ayrıca karneye parazit aşısının ilaç etiketini yapıştırmıyor bu bende kuşku uyandırdı. bu durum normal mi?

img

yeşil29

18 yıl 3 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

veterinerin yaptığı her aşının etiketini karneye yapıştırması ve yaptığı her operasyonu yine karneye not alması gerekir. aşı etiketi hem aşının niteliği hakkında bilgi verir ve hem de son kullanma tarihi. O nedenle lütfen bundan sonra buna daha dikkat ediniz. Evcilinizin sağlığı için.

img

jales

19 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Karma ve löseminin aynı anda olması kedi için sakıncalı. Birer hafta ara ile yapılmalı. Ayrıca veteriner karnesine işlemeliydi. İlginç bir durum size bir açıklama yaptımı?. Geçmiş olsun.

img

ivrindi

18 yıl 3 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

KONUYU BULUNDUGUNUZ İL DEKİ VETERİNERLER ODASINA TAŞIYIP GEREKLİ DİLEKCEYLE BASVURUNUZU YAPIN. MAALESEF VETERİNERİNİZ SİZİN İYİ NİYETINIZI SUİSTİMAL ETMİŞ ... KOLAY GELSİN.