Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Diğer tatlısu balık türleri

Mesaj Ekle

arkadaşlar zebram yumurtladı

slm arkadaşlar benim zebram misketlerin arasına yumurtladı doğum bitince dişi ve erkeği ayırdım acaba erkek döllesin diye gerimi koymalıyım yoksa erkek dişi doğururken yumurtaları döllermi yardımcı olursanız sevinirim...:))lütfen acele edin yanlış yaptıysam düzeltmiş olurum bide ben yanında başka balık olmadığı için misketleri topladım.

img

hayallerim

18 yıl 4 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım iki balığıda akvaryumdan al akvaryumda ebeveyn bırakma yani.. erkek zaten yumurrtlama esnasında döllemiştir yumurtaları merak etme

img

ffkarakaser

19 yıl 3 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bencede akvaryumda balık bırakma yumurtadan çıkınca anneyi koyman lazım heralde çünkü bende altı tane zebra vardı bi çift kumları gece boyu kazdı sonra dişi sabaha yumurtladı kahverengi çok küçüktüler yumurtalar 6 balıkla beraber durdu tam çıkmalarına2-3 gün varken annenin koruasına rağmen yumurtalar kumların içinde kayboldu şimdi karma akvaryumum var anlıycan zebralar çok hoş balıklar değiller tercihde etmem tavsiyede

img

topçular

17 yıl 6 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hayallerim zebran yumurtladıysa baba dölledikten sonra babayı al neden dersen baba yavruları yiyo 1-2 gün anne yanlarında kalsın sonra anneyide al oda yavruları yiyo yavruları başka akvaryuma al

Arkadaşlar adamı deli etmeyin. Ne ayırması, ne sonradan koyması. zebralar yumurtalarını korur ve çıkan yavrularına da bakarlar. çıkan yavruları anne kendisi besler. tuhaf tuhaf işer yapmayın. nereden duydunuz bunları. zaten arkadaşım sen bu arkadaşların dediğini yaptıysan geçmiş olsun. gerçi 1 yıldan fazla olmuş yazıyı yazalı ama bir başkası görüpte yanlış öğrenmesin diye yazıyorum. zebraları kendi haline bırakın yeter. onlar yumurtalarını eşli olarak kour ve yavrularıda anne besler. erkek bazı durumlarda yavrular birazbüyümeye başladığında yiyebilir. böyle bir durumda dilerseniz erkeği başka bir yere ayırabilirsiniz.

img

rescue

17 yıl 6 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ