Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Ele nasıl alıstırıcam

Merhaba daha yeni hamster aldım yani 2/3 gun oldu genelde odamın perdesinide kapıyorum ki içerisi karanlık olsunda dısarı cıksınlar diye ama beni ısırıyorlar ele alıstırmak gerek fakat nasıl alıstırıcam lütfen yardımcı olurmusunuz? elimi ısırıyorlar daha ufacıklar zarar vermekten korkuyorum simdiden herkeze cok tessekkur ederim

img

gign

18 yıl 2 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm bir hafta ona dokunmaman gerek ki yeni ewine alşsın onu izle da sora eline yem al we ona yedir sakın korkma elini koklamasına izin wermelisin bu şekilde kendine alıştırabilirsin elini ısırması we kanatması herhangi bi hastalıa yoll açmaz sadece canını acıtır

ben sana yardımda bulunmaya çalışayım: 1. Sakın ama sakın elini onların üstünden yaklaştırma,daima alt taraftan ve yavaşca yaklaştır... 2. uykudayken uyandırma,uyanık olduklarında onları eline alıştırmaya çalış, 3.Yemlerden hangilerini yediklerini izle,sonra o sevdiklerinden avucunun içine koy ve kafeste bekle.kokuyu alıp yanına gelecektir... Bu dediklerimle yavruysa kolayca alıştırabilirsin,ama braz büyükse alıştırmak için baya uğraşmalısın.Mutlu günler

img

mummy

19 yıl 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya ben tarihe hiç bakmadım.14 subatta yazmıssın kusura bakma geç oldu ama...

img

mummy

19 yıl 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çoktan aramızdan ayrılmıştır...

Belki komik gelcek ama elini kafese tamamen sokmadan parça parça havuç vs al konus sesine alışır kokuna alışır kısa süre sonra eğer syria ise hamster 1 haftada gonzales 2-3 hafta sürer alışır fakat gonzales elde durmaktan hoşlanmaz suriye bence en iyisi

img

egnce

14 yıl 6 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bi kaç gün kafesin dışından elinle yem ver elinin kokunu alırsa hemen koşar alır yemi elinden yer benimki sesime kadar alıştı uyusa bile sesimi duyunca kalkıyor

img

randy181

14 yıl 3 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim gonzales e 2 haftadır yapıyorum elime hiç alışmadı elimi kafesin içine soksamda ısırıyor ve canım çok acıdı o yüzden artık eldivenle alıyorum ama yeni hamster alacaklara tavsiye bence gonzales almayın syrian yada guinea pig alın çünkü onlar elde durur ve daha arkadaş canlısı

img

lionelmessi

14 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ