Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Yaralı bir kedinin çaresiz bakışları...

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img52.imageshack.us/img52/6765/isakzlf2xx.jpg[/IMG][/URL] 1 yıl önce yavruyken tanıştık onla...Hemen hergün camın önüne gelir kendini sevdirir bizde karnını doyurur ve sokaklara geri dönerdi..Gelmediği günlerde camdan bakardım arardı gözlerim onu acaba karnı açmıdır keyfi yerindemidir diye.Geçtiğimiz cumartesi sabah uğramış, annem karnını doyurmuş biraz camın önünde takılmış ve gitmiş.... Pazar öğlen vaktiydi camdan dışarıyı seyrederken onu gördüm...Başını öne eğmiş oturuyordu, camı açıp seslendim başını usulca kaldırdı ve o korkunç manzarayla karşılaştım...Yüzü kan içinde çenesi sarkmış ve güzelim yeşil gözlerinden biri yuvasından fırlamıştı Araba ezmişti anlaşılan... Beni görünce bir umutla yerinden kalktı ve tek gözüyle öyle bir gözüme baktıki çaresizliğin, acının ve umudun bakışıydı onlar...Bir adım atabildi ve yığıldı yere ama başını kaldırıp yalnızca gözlerime bakıyordu.Sanki, aç olduğumda karnımı doyurmuştun, soğuk kış günlerinde beni evine almıştın şimdide ne olursun acılarıma çare bul diyordu...İçim parçalandı bu manzara karşısında... Hayvansever bir komşunun kapısına koştum ve tanıdığı bir veteriner varmı diye sordum...Çok iyi bir veteriner tanıdığını söyledi hemen aradım...İsmi Fatih bey sağolsun 15-20 dk içinde geldi...Gözünün alınması çenesinin ve varsa diger yerlerinde kırıkların filminin çekilmesinin gerektiğini söyledi ve 65 ytl istedi.Tamam ne gerekiyorsa yapın dedim...Kliniğe götürdü ve yarım saat sonra beni aradı çenesinin kırılmış olduğunu platin takılması gerektiği aksi taktirde daha fazla acı çekmemesi için uyutulması gerektiğini söyledi.Bu operasyonun başka biryerde yapılması gerektiği ve 300 milyona malolacağını söyledi...Evlilik arifesinde olduğum şu günlerde meblağ çok yüksekti...Ama herneolursa olsun bu parayı denkleştirmeliydim.Birazdan arayacağımı söyleyip telefonu kapadım...Aklıma hayırsever bir akrabamız geldi hemen onu aradım ve durumu izah ettim ortaklaşa bu işi bu hayrı gerçekleştirelim dedim...Sağolsun kabul etti ve hemen fırladım telefona: tamam fatih bey amelyatı yapın... Dün amelyatı yapıldı durumunun daha iyi olduğunu ama kesin sonucun 2-3 gün içinde belli olacağını söyledi...İnşallah tek gözle, platin bir çeneylede olsa iyileşir geri döner ,İnşallah...

img

mumuz

20 yıl 2 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kazadan önceki resmi: http://img52.imageshack.us/my.php?image=isakzlf2xx.jpg

img

mumuz

ÖZEL MESAJ

umarım saglıgına biran önce kavuşur . çok tatlı görünüyor resiminde. sizede emkleriniz için bir hayvan sever olarak teşekkür ederim.

img

drmurathan

18 yıl 4 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ne kadar güzel bir ked umarın sayenizde gene koşar oynar. Yardım edebileceğimiz birşey olursa lütfen söyleyin. Ben aslında veterinerlerin bu tür tavırlarına sinir oluyorum. 350 YTL aksi takdirde uyutulacak!!! Nolur bu gibi durumlarda mesleğinin yüceliğini düşünsen parayı düşünmesen!!!

img

meralg

19 yıl 1 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İnşallah sağlığına kavuşur. Geçmiş olsun.

img

ivrindi

18 yıl 3 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkürler,desteğiniz için, ayağındada bir kırık var onada platin takıldı, çok şükür durumu iyiye gidiyo...

img

mumuz

ÖZEL MESAJ

hanfendi kedi şu anda nerede vede durumu nasıl çok çok merak ettim bilgilendiriseniz memnun olacağım......Tuttuğunuzun altın olması dileğ[email protected]..... HAYVANLARIN YAŞAM HAKKINA SAYGI GÖSTERENLER GERÇEK DÜNYADAKİ YAŞAMLARINDA SAYGI GÖRECEKLERDİR.

img

pasa_35

18 yıl 1 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ