Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Sürüngen Genel

Mesaj Ekle

Semender Besleyen Yada Bilgisi Olan?

Sevgili hayvansever dostlar merhaba ben aranıza yeni katıldım,, fena halde iguana aşığıyım,,, ama okulu bitirince işallah o zamana kadar semender beslemeyi düşünüyorum,, 40cm eninde bi plastik akvaryum buldum, üstü kapaklı yani semenderin kaçmaması açısından,, semender almayı düşünüyorum plastik akvaryum ile cam akvaryum arasında fazla fark varmıdır? birde filtreye gerek varmı arkadaşlar cevaplarsanız çok sevinirim..

img

fantastıcua

18 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arakasım ilk olarak plastik akvarum dediğin şeyde bakteri ureme olasılıgı var bence cam akvaruma geçmelisin ve sirin seyler cama bile tutunuyolar asla kacırmamalısın yoksa yerde bir toz topagı yurudugunu gorursun yemekonusunda bence hazır yemleri var onlardan kullan hem beslici hemde guzel 3ila 1 hafta arasında semenderin boyutuna gore değişir yemek araları filitre olayına gelince suyunu 3-4 gunde bir temizlemen yeterli olabilir arakdasın semenderleri vardı baya guzelde bir akvaryumu vaten eskiden balık filan besliyomus semendere donmustu nasıl becerdi işe bir tanesi filitreye sıkıştı oyuzden ben pek guvenemiyon filitre olyına. . . saygılarımla. . .

img

xcvxc

19 yıl 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bugün mika tarzıplastik bi akvaryum aldım bayağı büyük... bi tanede semender aldım bi çocuğa almışlar bakamamışlar böyle minik kahverengi yuvarlak yemlerden verdi adam attım bikaç tane burnunun dibinde ama yeme dokunmuyo bile fazla harekette etmiyo acaba bi sorunmu vardır? korkutuyo beni

img

fantastıcua

ÖZEL MESAJ

ya arkadaşlar semenderim aldığım 2. gün deri değiştirdi:S yani bu mevsimler için normalmidir? birde yemek yemiyor lütfen yardım edin

img

fantastıcua

ÖZEL MESAJ

arkasım zaten onlar pirc tanesi kar yerler birde deri olayına geline bırak değiştirsin bence mika almasan daha iyi ederdin cam herzaman daha salıklıdır korkama karnı aç kaldıgında yemek yiyecektir

img

xcvxc

19 yıl 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bilgileriniz için teşekkürler son olarak suyunun ısısı ne durumda olması gerekir? çünkü fazla suya girmiyor ya cama yapışıp saatlerce bakıyor yada bir kayanın üstünde hareket etmeden duruyor,,, suyunun ısısı normal oda sıcaklığında teşekkür ederim

img

fantastıcua

ÖZEL MESAJ

semenderin türü ne ona göre bilgi verebilirim

ya üzerinde hiçbirşey yok yani üzerinde tarak gibi şey yok yeşil bişey işte biraz bilgilenidiriseniz sevinirim

img

fantastıcua

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar semenderim son 1,5 ay gibi bi süre içinde 2. kez deri değiştiriyor normalmidir? birde fazla kilo verdi... :(

img

fantastıcua

ÖZEL MESAJ

ben de uzun bi süre semender besledim .benimki cam kavanozdaydu ve genelde cama yapışık duruyodu.altı turuncu desenli olanlarından..ve dediğin gibi çok sık deri değiştiriyorlarr sanırım merak edilecek bi durum değil..

img

güneşş

19 yıl 4 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ