Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

SNAKEHUNTER SANA - 2.sayfa

iste sandboa bana seninkini satarmisin veya bulurmusun turkiyede yasyan yılan turunden beslenilecek tek hayvan bu yurt disindada kırmizi siyahini satıolar ama turkiyede varken ne gerek var acele msj atarsan sevinirim

Slm Vipera hosgeldin Tekrar siteye, eryx''in resmini çekmek için kısa süreliğine oraya koydum yani kum tabakasının alçak olduğunu biliyorum kendi yaşadığı teraryumun kum seviyesi 10 cm kadar kumla dolu,,,snakehunter,,,

oki admamım sana iş öğretmek gibi bi niyetim yok yanlış anlama sen zatan bu konulardaki bilgini, gösteriyosun her zaman . çalışmalarında başarılar. bi arazi yapmak isterim seninle yanlış hatırlamıyorsam izmirde ikamet ediyordun. yapalım bi kalamaki derim. egenin en güzel yeri orası bence .

img

vipera

19 yıl 10 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam vipera, bende seninle arazi yapmayı çok isterim izmirde oturuyorum fakat şimdi mersinin bir köyündeyim (arazinin içinde sayılırım) 1-2 ay kadar burda kalacağım arazinin içinde olmak süper birşey gelince tekrar haberleşir bir arazi yaparız su anda köyde olduğum için 10-15 günde bir girebiliyorum internete selamlar,,,snakehunter,,,

selam snakehunter adamım ben mutlaka ararım seni egeye geldiğimde. benim bi iş olayı var zaten orada. iyi araziler sana . bende hataydayım şu an. lebetina yumurtlama zamanını bekliyorum. ağustos ortalarında takibe alacam bi kaç dişi. kendine iyi bak.

img

vipera

ÖZEL MESAJ

ok vipera geldiğim zaman haberleşiriz tekrar,vipera benim elimde kafkas yılanı var dişi 4 yumurta aldım fakat yumurtaların 3 ü bozuldu nedeni nedir sence ? yumurtaları toprak talaş karısımıyla dolu kaba koymustum nem fazlamı geldiki??

selam SNAKEHUNTER öncelikle yılan ne kadardır sende. daha doğrusu terraryum ortamındamı yumurtladı. hani hayvanın stres haliyle olgunlaşmamış yumurtaları bırakma ihtimali var. bi nevi erken doğum ama şanssız bi doğum oluyo bu. bunun dışında sürüngenler yumurtalarını bıraktıkları çukurda muntazam bir hava sirkülasyonu vardır. bu en iyi bacalı yuva yapan deniz kaplumbağalarında görülür. hayvan yumurytaların üzereini kuru kumla asla örtmez. çünkü kuru kum yumurtaların arasına dolar ve yu7murtalar bozulur. ben deniz kaplumbağaları çalışmasında yuva değişiminde bu kaideye bağlı kalınarak önce ıslak kum sonra kuru kum atılacağını öğrendişm. bunu yılan dada uyguladım. ama sistem şu ıslak kum kitle olarak düşer yani dağılma olayı azdır buda yumurtalar arasında hava boşluğu kalmnasını sağlar. zaten ne olayını anne gerekli ölçümleri yaparak yumurtluyor. eee bunun yılanla alakası ne dicen . şimdi terraryum ortamının doğadan farkıda bu annenin şeçme şansı yok . uygun olan yada olmayan ortam onun şansı yumurtlayacak bu şans nasıl arttırılır. ben plastik bir bidonu taban hariç her yerinden kızdın bir demirle deldim. sonra tabana bir kaç cm talaş koydum daha sonra kum ile üzerini 34 cm kadar kapadım. nem sağlayıcı tabandaki talaş. daha sonra yumuryaları koydum. ama yumurta yumurtlandıktan sonra ilk altı saat yerinden oynatılabilir. bu bazı araştırmacılara göre 24 saate kadar diyolar ama ben 6 saati kayde alıyorum. şimdi yumurytaların üzerinide küçük toprak parçalarıyla( mi,sket büyüklüğünde) ördüm. bi piramiti andıran bu yapıdan hava sürkilasyonu olaması gerekti. sonra her gün nem oranı sabit kalsın diye su püskürttüğm bu su asla ortamda birşkmemeli . kap yerinden oynatılmamalı. güneş ışıgı ısıyı çok arttırır o nedenle gölgeye konulmalı. ve ısı gündüz en fazla 34 c ye kadar olmalı. düşük ısıdada tutulmamalı. adamım talaş nemi yumurtalara deyirip su haline getirdiğinden veya havga sürkilasyonundan bide yumurtaların 6 saatten sonra oynatılmalarından kaynaklanan bi nedenle . bunlar değilsede erken doğıum nbedeniyle bu olmuş olabilir. ama 4. yumurta çıkarsa erken doğum yok anbcak diğer nedenlerden en geçerlisi su ve hava kalır. ben hiç çalışmadım Elaphe hohenackeri bakalım sen yapacanmı. nereden yakaladın bunu . çalışmalarında başarılar dostum.

img

vipera

ÖZEL MESAJ

selam vipera 4. yumurtada bozuldu. yılanı doğadan yakalayıp teraryum ortamına koymuştum 15 gün kadar sonrada yumurtladı,, karnındaki ara ara şişkinliklerden yumurtlayacağını tahmin etmiştim bu yüzden elime filan almıyodum hayvan stress yapmasın diye yumurtalar dediğin gibi sudan bozuldu büyük ihtimalle çünkü hava sürkilasyonu iyidi sadece talaş biraz nemliydi fazla nemin yumurtaları bozabileceğinden korkuyordum korktuğum başıma geldi deneyim oldu bidahaki sefere dediğin düzeneği kurcam, ((ben plastik bir bidonu taban hariç her yerinden kızdın bir demirle deldim. sonra tabana bir kaç cm talaş koydum daha sonra kum ile üzerini 34 cm kadar kapadım. nem sağlayıcı tabandaki talaş. daha sonra yumuryaları koydum ,şimdi yumurytaların üzerinide küçük toprak parçalarıyla( mi,sket büyüklüğünde) ördüm. bi piramiti andıran bu yapıdan hava sürkilasyonu olaması gerekti. sonra her gün nem oranı sabit kalsın diye su püskürttüğm bu su asla ortamda birşkmemeli .)) birkaç güne kadarda Coluber nummifer den yumurta bekliyorum bu kadar büyüğüyle ilk defa karşılaştım hayvan baya büyük 160-170 cm civarı normal boyutların üstünde yani lekeler silikleşmiş nerdeyse görünümü vipera lebetinayı andırıtor izmire döndüğümde resimleri siteye eklicam zaten,,bu yumurtalar için kuluçka türü bildiğin düzenekler veya önerebileceğin şeyler varsa bekliyorum hadi görüşürük sonra kib ,,,[email protected],,,

dostum güzel hayvandır nummifer. fare bulabiliyorsan kolay beslenir. severim bu türü. seninki bayağı büyümüş. ben aydın paşayaylasında 120 lik bitane yakalamıştım. ama seninkisi harbden iyi büyümüş. düzenek ayn olsun dostum. ancak terraryum daki kum seviyesini arttırmanı öneririm. ve yumuak bir zemin olsun. hayvanın rahatsız olmayacağı yerde bulubnması ve su ile yiyecek imkanının iyi olması gerekir. unutma yumrtaların yerini ilk 6 saatte değiştir. ve ondan onra ne pozisyonu nede yer değişsin. bide şunu unuttumk sineklerin ulaşmasın engellemek için sistemi tülle kapa . hemen yumurtluyolar sonra sağlam yumurtalarıda tehtit ederler. umarım bu olur. ee ağustos geldi benim viperlede başlar artık. çalışmalarımın bi kopyasını yollarım sana. görüşürüz kendine ii bak dostum.

img

vipera

ÖZEL MESAJ

yılanlar hakkında bilgim var sanıyordumama yazılanları okuyunca olmadıgını gordum,suan bır akvaryum hazırlıyorum ıcınde kum toprak ve akıntılı su sistemı kuracagım,sonrada bır yılan temın edecegım soyle canlı renklere sahıp ve max 80/90cm kadar bır sey olsun ıstıyorum hatta daha ufak ama daha oncekı denemelerımde beslenme sorunu nedenıyle serbest bırakmak zorunda kaldım yıne aynı sorunu yasamak ıstemıyorum yılanlar nedense aylarca hıcbısey yemedı nerde yanlıs yaptım bılmıyorum yardımcı olmanız mumkunmu

img

menecer

18 yıl 9 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

snakehunter ve vimper sizle konusmak istiyorum nasıl konusabiliriz

img

zapata

18 yıl 7 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ