Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

ben kedi beslemek istiyorum ama

slm ben hayvanları çok seviyorum özellikle tüylü olanlar. küçüklüğümden beri hep bi köpeğim olsun istedim ama ailem buna hep karşı çıktı 21 yaşındayım ve hala ne bir kedim ne de bir köpeğim olmadı. bu kedi ve köpek sevgisini hep diğer evcillerle doldurmaya çalıştım ama olmuyo hevesim geçiyo tamam onlarıda çok seviyorum ama ben aslında bi kedi veye köpek istiyorum kimse beni anlamıyor. bu yaşıma kadar sayısız civciv büyüttüm verdim tavşan baktım su kaplumbası baktım şuanda 1 akvaryumum ve bir de muhabbet kuşum var .kuşum konuşuyo evcil ve çok tatlı ama benim aklımda hala bi köpek veye kedi var. kedi beslemem daha kolay olucağı için kedi istiyorum yumuk yumuk bembaz mavi gözlü bi iran kedisi istiyorum . annem etrafa pisleteceği ve koku olur diyor almama konusunda kararlı beni dinlemiyo çok üzülüyorum. odam da çok küçük odamda besleyebilirmiyim acaba ona izin vermez biliyorum. bu konuda bana bi önerisi olan var mı

img

fulya20

18 yıl 9 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bi kedi emin ol seni çok mutlu eder hem de iran istiyorum diyorsun bana kalırsa anneni ikna etmek çok zor değil çünkü iran kedileri son derece uysallar ve çok cana yakınlar.sadece sana düşen onun tuvaletini sıkça temizlemek ve tüyleri etrafa saçılmasın diye hergün fırçalamak.ve kdi alacaksan şayet onun bebek olmasına dikkat et yalnız 4 haftalıktan küçük olmasın böylece hem annesinden erken ayrılmamış hem de sana daha kolay alışmış olur.daha önce iran kedisi besledim ,şu anda bi chinchilla besliyorum.ablamın da bi iran kedisi var.sormak istediğin bişey olursa sorabilirsin bildiğim kadarıyla zevkle cevaplarım. umarım anneni ikna edersin ve kedine biran önce kavuşursun.:)

img

gmz

18 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SLM.SENİ ANLAYABİLİYORUM.AMA SANA ÖNRİM ANNEN KEDİ İSTEMİYORSA SAKIN EVE KEDİ SOKMA BENCE İLLAKİ ALIŞANA KADAR EVİ PİSLEYİP DURACAK.ANNENDE SÖYLENECEK.NERDEN Mİ BİLİYOM .EŞİMDE AYNEN ÖYLE YAPMIŞTIDA ONDAN.İSTEMEDİ İSTEMEDİ.ALDIK VE SÖYLENMEYE BAŞLADI.İRAN KEDİSİ ALMANI TAVSİYE HELE HİÇ ETMEM.ÇOK HASTALANIYOLAR.ÇOK HASSASLAR İLK DEFA KEDİ BAKACAKSAN SOKAK KEDİSİ BESLE DERİM.BEN ÇOK KEDİ BAKTIM.BİR TANEDE İRAN. VETERİNERDEN HİÇ ÇIKMADIK.İLK DEFA BÖYLE BİR KEDİ BAKTIM VE BAKIMI ÇOK ZOR.YADA CİNS KEDİ İSTİYORSAN BAŞKA BİR CİNS DENE.AMA EMİNİM ANNEN HERŞEYE SÖYLENECEKTİR.EVDE KEDİ İSTEMEYEN BİR İNSANLA VE BİR KEDİYLE YAŞAMAK ÇOK ZOR EMİN OLABİLİRSİN..

img

meltii

18 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BENCE İRAN KEDİSİ ALMA ÇÜNKÜ İRAN KEDİSİNE BAKMAK ÇOK ZOR BEN AİLEMİ ZAR ZOR İKNA EDİP BİR SOKAK KEDİSİ ALDIM GERÇEKTEN ÇOK ZEKİ OLUYOLAR DAHA İLK GÜNDEN TUALETİNİ NEREYE YAPACAĞINI ÖĞRENDİ BİR KERE BİLE EVE YAPMADI AYRICA TÜYLERİ FAZLA DÖKÜLMÜYÜ AMA TEK BİR KÖTÜ YANLARI VAR O DA ÇOK HAREKETLİ OLMALARI :)

img

cemrecik

18 yıl 3 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

valla benimde ailem istemiyodu ama bir gün aldım kediyi geldim eve şimdi 2 gün göremiyolar hepsi alıyo... çocukları gibi oldu. benim annem hiç dokunamazdı şimdi yavaş yavaş alıştı ama çok seviyoooo benim kedim de hamile istersen yavrulardan birini verebilirim sana :):):)

img

alpaslax

19 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ