Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

çiklit ve tuz konusunda yardım

benim 16 tane çiklit`im var.100 lük atman akvaryumda.merak ettiğim konu akvaryuma tuz eklemelimiyim?türler ahli,yunus.sarı prenses,portakal ve soow white

img

ilkecan

18 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

senin balıkların tatlısu balıkları bildiğim kadarıyla tuz eklemene gerek yok. ancak beyaz benek gibi hastalıklarda bi miktar tuz iyi gelebilir.

img

pusat

17 yıl 10 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Gerekmedikce akvaryumlara tuz dahil hiç bir şekilde ilaç katılmamalıdır.Tuz beyaz benek tedavisinde degil bazı durumlarda dış parazit tedavisinde kullanlır.

img

erkan59

18 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım tuz ekle tuz eklersen akvaryumda bakteri oluşması azalır ben 200 litrelik akvaryumuma 2 çay bardağı tuz koyuyuorum.

img

yagmuradam

17 yıl 10 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

akvaryumculardan öyle diyorlar.peki özel bi tuzmu bu tuz.normal tuz konulmazmı

erkan59 43 Mesaj Gönderilme Tarihi : 19.06.2006 23:31:42 -------------------------------------------------------------------------------- Gerekmedikce akvaryumlara tuz dahil hiç bir şekilde ilaç katılmamalıdır.Tuz beyaz benek tedavisinde degil bazı durumlarda dış parazit tedavisinde kullanlır. ........................................................ slm arkadaşım, öncelikle akvaryuma tuz koymak için illaki bir hastalık olması gerekmez.Bu akvaryumda bakteri üremesini biraz olsun engellemek için bir önlemdir.Aynı zamanda dış parazit ve beyaz benek tede kullanılabilir. erkan bey tuzun beyaz benek tedavisinde kullanılmadığını belirtmiş.YANLIŞ.Bu hastalığın tedavisinde metilen mavisiyle birlikte akvaryuma katmış olduğumuz tuzunda etkisi büyüktür. tabi ki akvaryuma tuz atarken beslediğiniz balık türü de büyük önem taşır. örneğin; diskus beslemeyi düşünüyorsanız. birde akvaryuma tuz koyarsanız balıkları katletmiş olursunuz.:)) lafın kısası 100 lt lik akvaryumunuza 20 lt ye 1 çay kaşığı gelecek şekilde tuz kullanabilirsiniz.bir de 100 lt lik bir akvaryuma 16 cichlid fazla. balık sayınızı azaltmanızda fayda var.. sağlıklı balıklar..

img

konstantine35

17 yıl 2 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ