Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Lütfen yardim edin!!!

Ben yeni kedi alicam nisanda yavru ama ona neler yapmam gerekiyo 4 haftalikken ne yedircem??Bide annemi zorla ikna ettim kedil tuy doker diyo dokermi acaba cok??Birde tuvalete kac haftalikken alisir??? Lutfen yardim edin ve sorularima cevap verin verirseniz sevinirim:):)

img

_buraking_

18 yıl 2 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mama konusunda birşey demiim.anneden biraz erken ayrılmış gibi..umarım sağlık sorunu olmaz.sanırım kitten mamalardan yiyebilir,biraz sıcak suyla yumuşatıp verirseniz daha iyi olur gibi.ama veterinere de sormanızda fayda var bence. benim kedim sokaktan geldi ve gelir gelmez,koyduğum kuma çıkıp yaptı :) istisnalar hariç hep böyle kolay olur,küçük bir yavruyken hemen alışırlar.o konuda rahat olabilirsin. tüy döker tabii.yavruyken pek dökmez galiba.her hayvan döker.düzenli olarak tarar/fırçalarsan sorun yaşatmaz. şimdiden hayırlı olsun.sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum bıcırığa :)

img

o_k_k

19 yıl 7 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Eğer kedi alacaksanız iki aylık olana kadar bekleyin. Anneden erken ayrılan kediler anne sütünü yeteri kadar alamadıkları için vücut direçleri zayıf oluyor. Bir yaşına kadar kıtten mama ile besleyin. Kediler tüy döker etrafı tırmalar. Eğer bunlar size zor gelecekse sıkılıp başa çıkamayacağınızı düşünürseniz lütfen kedi almayın. Eve alışıp sürekli yuva değiştiren kedilerin durumu gerçekten çok üzücü oluyor. Anneleri onlara tuvalet yapmayı gayet güzel öğretiyor. Bizim kedimiz eve geldiği ilk gün kumunu gösterdiğimizde bir daha yerini hiç unutmadı. Çok seviyorsanız ve aileniz de çok seviyorsa sizin için en iyi dost olacaktır. Beslenmesine dikkat ederseniz fazla tüy dökmez. Aşılarını ihmal etmemek gerekir.

img

ivrindi

18 yıl 3 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba bence 2 yada 3 aylık kedi alın çünkü anneden (sütten)erken ayrılırsa sağlıksız olur,kediler tüy döker ama çok yoğun değil ve benim kedim geldiği ilk gün kumuna alıştı bir kaç kez yanlış yere yaptı ama şu anda herhangi bir sorun yok...:) ama şuna inanın kedi insana en yakın arkadaş bir bebek gibi hiç bir farkı yok özellikle uyurken seğretmek insana huzur veriyor (pozitif enerji)hoşcakal

img

ync

18 yıl 6 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba,yavru kedi istiyorsanız en az 1,5-2 aylık almanızı öneririm.anne sütünü yeterince alamamış yavrular daha sonra sağlık problemleriyle karşılaşıyorlar.bende de şu an 5 yavru var.yavrular 10 günlük ve çok sayıda istek var ama ben şu an için vermeyi hiç düşünmüyorum çünkü anne sütünü yeterince alıp,sağlıklı kedicikler olmasını istiyorum.

img

caremela

18 yıl 2 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mrb!benim bildiğim kadarıyla kediler toprağa;kuma yaparlar.by!

img

hilalurut

17 yıl 10 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mamalar da kitten mamaları var onlardan ver ama küçük ayrılmış annenin yanından kaliteli mama lardan kullan whiskas gibi. sonra kumunu göster o 1-2 kere kumun etrafına yapar sonra alışırrr...

img

alpaslax

19 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ