Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Amerika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

karışık ciklet

merhaba benim akvaryumda 2 astronot 2 ahli 2 sarı prenses 3 yunus 1 venüstüs 2 yasayan kaya 2 vatoz 1 ciklet çöpçüsü akvaryumum 50 litre hepsi bir arada iyi yaşarlarmı

img

vanberk

18 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

valla orda bir prana eksikk. Sen şaka yapıyoısun galiba 50 cm lik akvaryumda bu cins balıklarr. Sen o akvaryumu ırak cephesinden beter etmişsin arkadaşım vallah. yakında akşam haberlerinde dinlersin akvaryumda 2 ölü b,ir yaralı 1 kaç gün böle gider sonraa akvaryumda verecek haber kalmazzz çünkü hepsi ölür belki sadece astronotlar kalırr...

img

oguzhan30

18 yıl 6 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yanlış anlamışsın 50 litre dedim 50 cm değil.ama 65 cm balıkların boyları ise 5-6 cm

img

vanberk

18 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum balıkların 3-4 cm ise yaşar diyecektim ama daha büyük sanırım

img

fatih2405

18 yıl 9 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Astronot biraz büyüdümü hepsini yutar. Ayrıca astronot cok cabuk büyüyen bi balıktır en kısa zamanda ondan kurtulman lazım zira akvaryumun astronota göre cok küçük

img

kerem81

19 yıl 2 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yaşar yaşar benim akvaryumda 50 cm içinde 17 tane o tür balık var ama bende bir de pirana var bence bir tane daha çöpçü al

img

ismailonur

17 yıl 8 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili Vanberk, 50 lt akvaryum için çok fazla balık var. Arkadaşların yazdığı gibi ya astronotları ya malawileri tercih etmen lazım. Yoksa kavga ve ölümler kaçınılmaz olacaktır. Genel hesaplama yöntemi 1 cm balığa 1 lt dir. Ancak 50 lt`lik akvaryumun yaklaşık % 20 - 30 hacmi kaya ve kuma gider. Bunu da gözardı etmemen lazım. Balıkları azaltmayı düşünmüyorsan daha büyük akvaryum alman gerekecek. Yardımcı olabildiysem sevinirim. İyi günler....

img

skyman

19 yıl 3 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ne kadar doğrudur bilmem ama astronotların yavruyken yanında büyüdüğü balıklara kendi boyundan 2-3 kat küçük olanlarla bile rahatlıkla yaşadığı söyleniyor. Ama akvaryuma yeni bir yavru eklemek astronot 10 cm i aştıktan sonra eklediğin balığın astronot tarafından yenmemesi bir mucize olur. astronot obur ve büyük ama hantal ani hareket yapamaz özelliklede 50 lt bi akvaryumda. AMA bendeki 3 astronot 8-10 cm avratus ve yaşayan kayaya diş geçiremiyor. bu iki balıkta çok hareketli ve kafa darbeleri boyları büyüdükçe astronota zarar verecek seviyeye geliyor. 50 lt akvaryumda astronoz en fazla 20 -25 cm e ulaşabilir. sitresten daha fazla büyüyemez.zaten habitatında bile en fazla 35- 40 cm e ulaşıyor. tabi balık büyüdükçe akvaryum balık için dar gelmeye başlayacak ve stres balığın ölümünü hızlandıracaktır . bende 70 lt de 3 astronot ve 6-8 arası ciklet bakıyorum .akvaryum rayına oturdu ama bi yazı dizisinde astronotlar için 1 tanesine 100 lt gerektiği yazıyor 40 cm ulaşmasını istiyorsan 10 sene yaşayabiliceklerini söylüyorlar. bakalım bendekiler 8-10 cm 5 aylık felanlar. ne kadar daha ömürleri var allah bilir ama ben 10 yıl yaşayacağını düşünmüyorum

img

ramazan_cibik

16 yıl 10 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ