Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Kuşum ölmek üzere

Kuşum sağa saat 11 den beri sağa doğru dönüyor ve durmadan ötüyor. Ne yapmam lazım kurtarma şansım varmı ? bu durumlarda malesef acemiyim :(:(

img

ahmet1224

19 yıl 5 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ne oldu biraz açıkla?

img

zseher

18 yıl 7 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm :( ahmet1224öncelikle gecmiş olsun çok üzüldüm detaylıbilgi verebilirsen iyi olur kuşun ucarken herhangi bir şekilde birşeye carptımı kafasında veya gözünde yaralanma oldumu detaylı bilgi verirsen hepimiz yardımcı moluruz....

SLM AHMET GECMİS OLSUN BİRAZ AYRINTI YOKMU? VEYA FOTO? BENCE ACILEN Bİ VETERİNERE GÖTÜR BU EN İYİSİ. BOL EVCİLLİ GÜNLER

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ne olduğunu bilmiyorum dün cıvıl cıvıl öten kuş bugün ölmek üzere. Şimdi biraz düzeldi fakat ayakta zor duruyor. Ümidimi yavaş yavaş kesmeye başladım umarım sabaha düzelir :(

img

ahmet1224

ÖZEL MESAJ

İshali falan varmı?Yada başka belirtiler?

img

zseher

18 yıl 7 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tam tersine galiba kabızlık var fakat maydonoz fln yedirdim düzelmedi. Birde hıçkırıyor gibi su içiriyorum fakat geçmiyor

img

ahmet1224

ÖZEL MESAJ

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim hepinize. 2 kuşu aynı kafeste besliyordum fakat son zamanlarda baya kavga etmeye başladılar ve tahminimce kafasına diğer kuştan bir darbe almış çünkü kafasına elimi uzattığım zaman çok kötü bağırıyor elimi ısırıyor. Saat sabah 6 dan beri durmadan kısık bir sesle ötüyor. Yem yiyemiyor ekmeği bisküviyi ıslatıp yediriyorum vitaminli suyu elimle içiriyorum meyve ve yeşillik yedirmeye çalışıyorum fakat bir düzelme yok malesef.. Kuşum 3 yaşında ve bu kadar erken böyle birşey olması beni çok üzüyor.. hepinize ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

img

ahmet1224

ÖZEL MESAJ

MERHABA: ahmet1224 :Üzücü durum elbette, kuş oldukça fazla stres altında demektir. Bu durumda B vitamini vermek faydalı olacaktır aynı zamanda vücut direnci de artacaktır. Yaralarının durumunu bilemediğim için tavsiyede bulunmak güç ancak bir veterinerin görmesi gerekiyor B vitaminini de oradan temin edebilirsiniz. Sessiz sakin bir odada kalması stresten uzklaşması için çok faydalıdır.sağa,acil şifalar dilerim sanada sağlıklı evciller dilerim....

MERHABA ahmet1224 :( TOPLADIĞIM BİLGİLERE GÖRE SENİN SAĞA BOYNUNU İNCİTMİŞ VEYA BOYNUNU KIRMIŞ DÜZELME İHTİMAL ZOR DENİLİYOR TABİKİ SEN YİNEDE VETERİNERE GÖTÜR DERİM