Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Diğer tatlısu balık türleri

Mesaj Ekle

beta

arkadaşlar ben yeni bir beta sahibiyim, fakat bendeki balık biraz hareketsiz. Benimkisinin rengi mavi, aynı yerden birde bordo renkte beta aldım arkadaşıma o çok güzel yüzüyo kuyruğunu açarak , ama benimkisi kuyruğunu hep aşağıya doğru sarkıtıyo. Balığı yem yerken görmedim, bir sorun var gibi ama ne olduğunu bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

img

hayrii

18 yıl 1 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadasim genellikle betalar çok hareketsizdir ve genellikle disi istedikleri zmanlar çokk hareketlidir buna azginlik dönemleri denir sakin ama sakin iki betayida yan yana koyma bunlar kavgaci tür olarak bilinir birbirlerini öldürene kadar dövüsürler sadece disilere izin verirler ama disilerde pek bi suratsiz ya beslemek için.. gelelim kuruk konusuna bu hayvanlar çok uzun yoldan türkiyeye geldiginden (çogu) kuyruklarinda deformasyon olabilr ama bi idger faktör ise bunlarin kendilerini asil akvaryumda açtiklari en azindan 2-2.5 litrelik kaplarda güzelliklerini zamanlar gösteririler sana bi haber daha bazi betalar çesitli pigmnetleri sayesinde renkten renge girebiliyo görsen o renk çümbüsünü neyse hadi baligin ii olmasi umuduyla