Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

kedi almaya karar verdim sizce

benim annem kedi almam izin vermiyor bu konuda onunla çok tartıştım . ikna etmek için elimden geleni yaptım ama izin vermedi. gizlice kedi alıp gelsem çok kızar biliyorum ama bana yapıcak başka bişey bırakmadı sizce ne yapmalıyım. bi kedi beslemeyi çok istiyorum . mayısta alıcam kediyi

img

fulya20

18 yıl 9 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kedinin kabul edilmeyip sokağa atılma riski varsa bence yazık olur...bu tip olaylarda genelde mutlu son olmuyor,çok tanık oldum.ben de sırf bu nedenden,çok istediğim halde üniversiteden önce kedi-köpek almadım. tavsiyem;biraz daha beklemen..kedinin akıbetini de düşün,o canlı sonuçta ve terk edilirse daha mutsuz olursun.kedi de öyle.. gerçi çoğu kişi bu cevapları gözardı eder.bu ihtimali de düşünerek şunu ekliyorum;illa riske girip kedi alacaksan,gerektiğinde hemen geri verebileceğin birisinden almalısın.mesela yuvaya ihtiyacı olan bir sürü kedi var,sitelerde ilanları olan..örneğin;geçici olarak bakabilirim dersin,sorun çıkmazsa sende kalır.veya kedi isteyen başka tanıdık varsa,gerekirse onlara verirsin.küçük,sevimli ve fazla oyuncu olmayan bir yavru olabilir. benim annem de hiç istemiyordu,kedi-köpekten çok huylanır ve yaklaşamazlardı.ama şimdi kedi de,köpek de çok seviyor.hatta kedime bayılıyor. ama annem,eve gelen hayvanı kovmayacak yapıdaydı.ve nefret yoktu,sadece korkuyordu.senin anneni bilemediğim için içim pek rahat değil.iyi düşünmelisin.sokağa gitmeyeceğine emin olmadan kedi alınması,çok yanlış.yukarıdaki olumlu şeyleri ise,ilk yazdıklarıma aldırmazsan diye yazmak zorunda kaldım.. beklemek,acele karar vermemek lazım.çünkü ortalama 15 yıl yaşayan,hassas bir canlı söz konusu.

img

o_k_k

19 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

inan söylediklerini çok iyi anlıyorum . bu yüzden hala kararsızım . annem nefret etmiyor korkuyo ve ev pislenir diye istemiyo. bende üniversietye giderken izin alırım diyodum ama üni bitiyo annem hala aynı istemiyo. senin dediğin gibi tanıdık biri olsa denemek için alsam çok iyi olur ama çevremde öle birileri yok...

img

fulya20

18 yıl 9 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eğer istanbul,ankara gibi kedi ilanlarının bol olduğu bir şehirde yaşıyorsan,yuva arayan bebeklerin ilanlarına bakıp veren arkadaşlarla konuşabilirsin.bir süre bakabileceğini,belki sonunda temelli kalabileceğini söylersin mesela.geçici bile olsa buna ihtiyacı olan kediler var sonuçta,sormak lazım o yüzden. istersen ben de yavru bulmana yardımcı olmaya çalışırım,çok tatlı yavruların ilanlarını görüyorum hergün. minik bi yavruyla korkuyu atabiliyorlar.madem durum böyle,bir denemek lazım. annem şimdi,korkup yavru kedilerden bile uzak durduğu günlere yanıyor.

img

o_k_k

19 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

fulya20 senin bana yolladığın e-mail adresine attığım hiç bi msj iletilmedi.eğer istersen msn adresimi ekleyebilirsin.hala kedi almadınsa seve seve yardımcı olurum. [email protected]

img

gmz

18 yıl 4 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ