Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Amerika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

alooooo

1 veya 1.5 sene sonra anca cinsel olgunluğa ulaşırlar... o boyda bişey olmaaaazz. ve yumurtlayacağı zaman akvaryumda balık bulundurma... yavrular yumurtadan çıkınca dişi yavruları ağzına alır...sonra ikisini ayırman gerek...dişiyi hiçbir balığın bulunmadığı bir akv. koy.... (erkek ve diğer balıklardan korumak için ağzına alır...)

img

frontozo

18 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

yazı yazmak için formu işgal etmezseniz iyi olur adam zebradan bahsediyo frontozadan değil yumurtayı ağzına sadece taşımak için alır oda çok kısa süre için ayırmak iyi olur ama aynı akvaryumdada hiç bişey olmaz

img

arthass

19 yıl 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

AYRICA İNSAN ALOOOOOOOOO DİYE Bİ BAŞLLIK AÇIYOSA Bİ DE CEVAP YAZABİLİR HERHALDE

img

arthass

19 yıl 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ortamı niye geriyosunuz ki? frontoza kardes bende 5 tane frontoza var. 9 aylıklar. daha ne kadar beklemek lazım? bide yavruyu ağzına aldıktan sonra anneden ben yavruları baska akvaryuma kustursam olmaz mı?

img

tisel06

18 yıl 9 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam ;Frontozalar Uygun akvaryum şartlarında kolayca yumurta bırakırlar. Üstünkörü, adeta formalite gereği yapılan kısa bir kur döneminden sonra dişi yumurtalarını düz bir yüzeye sıralar. Bu sırada dişiyi takip eden erkek, yumurtaları döller. 20-60 arasında değişebilen sayıdaki döllenmiş yumurtayı dişi, tek tek toplayarak 27°C sıcaklıkta 28 gün kadar süren bir kuluçka dönemi boyunca ağzında saklar. Tecrübesiz genç dişilerin ara sıra yumurtalarını yedikleri gözlenir. Dayanıklı yavrular, artemia larvaları, ince su piresi ve toz yemlerle kolayca yetiştirilebilirler. İyi beslenme ve sık su değişimleriyle çabuk büyüyüp 10-12 ayda, erkekler yaklaşık 16cm, dişiler ise 10 cm boyundayken cinsel olgunluğa ulaşırlar.

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm..... ya bu site de var herhalde bişey.ya frontoza ilanını neden buraya yazıyım ki ben. arkadaşlar böyle bir şey yok.bunları buraya yazdığımı hiç hatırlamıyorum.yahu ben yazmadım.site yöneticisi biraz daha dikkatli olursa bu tip olaylar olmaz.tamam.?????(kasıtlı bişey herhalde.çünkü ben bu şekilde bir konu yazmadım.????) neden böyle olduğunu anlayamadım.... bu arada sana da slm...."arthass"

img

frontozo

18 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın kullanıcımız, Forumların çalışma şekli diğer tüm sitelerde olduğu gibi HepsiEvcil.com''da da aynıdır. Kullanıcı Adınız ve şifrenizle login olduktan sonra gönderdiğiniz mesaj otomatik olarak sizin üyelik bilgilerinize işlenir ve göndermiş oldugunuz forum ''da yayınlanır. Bahsettiginiz durum ancak, internet cafe yada benzeri çoklu kullanıcılı bir ortamdan, "Otomatik Tanımla" seçeneğini işaretliyerek HepsiEvcil.com''a login olduğunuzda gerçekleşebilir. Bu şekilde sisteme giriş yapıp, çıkış (logout) yapmadan bilgisayarı sizden başka biri kullanırsa sizin accountunuzla sisteme kolayca giriş yapabilir. Saygılarımızla, HepsiEvcil.com

img

hepsievcil

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ