Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

sağır kedinin egitimi için yardım lütfen!

Arkadaşlar 1 hafta önce 4 aylık bir ankara kedisi sahibi olduk. Kedimiz sağır! aslında ben bunu büyük bir sorun olarak görmüyorum boynuna bir çıngırak taktık nereye gittiğini öğrenmek için ama özellikle yemek yedirmekte zorluk çekiyorum yemek kabında maması olmasına ragmen elimle beslenmesini başlatmadan kendi kendine yemiyor. Bunun bir alışkanlık mı yoksa koku problemi nin olup olmadığı konusunda emin değilim. Kedi nasıl beslenmeli yemek kabında sürekli yemek bulunuyor bir oturuşta yemediği için. Yanlış mı yapıyorum acaba, arada sırada cıkarmayı mı denemeliyim. Sagır kedinin eğitimi için özel bir yöntem uyguluyormusunuz? Evin az da olsa kuralı var ve sitenin önerisi için su tabancasını kullanmayı planlıyorum. Çünkü sesle de olsa anlamıyor ve henüz yavruyken öğrenmesi gerekiyor bazı kuralları. BUnun dışında büyük bir hevesle ailenin bir üyesi olarak düşünüp aldığımız kedi konusunda çevreden kedi tüyünün kist yaptığını ve birçok kedi besleyen kişinin bu yüzden ameliyat olduğunu duymaya başladım. 6 yaşında bir kızım var ve bu konu beni endişelendiriyor. Aşıları tam olarak yapılmış bir kedinin böyle bir sorun yaratması mümkün olabilir mi? Sizinde tahmin edebileceğiniz gibi şimdiden eve kedi aldığım için çevremden büyük tepki görüyorum ama yılmamaya kararlıyım. Klasik annelerden olmamayı tercih edip kızıma ve bana gerçek ve uzun süreli bir dost kazandırdığımı düşünüyorum. Yalnız kedi ile yaşama konusunda çok bilgisizim ve tecrübeleriniz ile beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim. Özellikle site kurucularına da faydalı bilgileri için sonsuz teşekkürler.

img

kirmizi

18 yıl 1 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ