Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Dogo Argentino Hakkında...

İyi günler arkadaşlar; 2 aylıkken aldığım 14 Aylık bir Dogo Argentino sahibiyim, şimdiye kadar çok özenli ve sevgi içerisinde yetiştirildi. Fiziki gelişimi çok iyi oldu. Şimdiye kadar köpeklerin onu fazlaca tahrik etmesine rağmen hiçbir köpeğe cevap vermeyip önüne dönüp yürüyordu. Ancak artık havlayan yada hırlayan köpekelere, özellikle iri ve güçlü olanlara anında cevap veriyor hatta neredeyse tutamasam kavga edecek hale geliyor. Geçen gün elimden kaçıp oan hırlayan golden retriever ı altına alıp öylece bekledi. Daha ısırmayı bile bilmediğini düşündüğüm köpek, aslında dövüşmeyi seviyormu? Tecrübesi olupta yardımcı olan biri olursa sevinirim

img

bagra

19 yıl 1 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam, şu anda bir husky sahibiyim daha önce gsd`im vardı. sanırım köpeğin erkek. eğer öyle ise iktidar kavgası yada hırlaşmaları diğer erkek köpekler ile olabilir. aman dikkat et köpeğin çok güçlü ve ırk olarak bunun farkında bu yüzden karşılık vermesi yada agresifleşmesi az olur ama olduğundada tam olur. büyük ihtimale golden yerde yatıp kaldı, yani senin köpeğinin üstünlüğünü kabul eti. başkalarının canının yanmaması için tasmasını sıkı tut. sen haklı olsan bile zarar gören köpeğin sahibi şikayet ile seninde canını yakabilir. ayrıca başka bir köpeğe zarar gelmesi eminim senide üzer.

img

ugocmez

18 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim, tabiki başkasının köpeğine birşey olması hem beni üzer hemde başımı ağrıtır. O yüzden elimden geldince dikkat etmeye çalışıyorum.

img

bagra

19 yıl 1 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba benimde 10 aylık dogo`m var şu ana kadar çok sakin di ama son zamanlarda oldukça sert bir karaktere bürünüyor.sanırım artık kendinin farkına varmaya karakteri oturmaya başladı ben ce argentino dogo sahibi olmak ayrıcalık ... http://argentinodogo.sitemynet.com

img

dogodogo

18 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

köpeği köpeği nerden aldıgınızı söyler misiniz ben de dogo hayranıyım ama bi türlü bulamıoyorum bana mail atarsanız cok sevinirim [email protected]

img

astricious

18 yıl 3 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

iyide arkadaşım siz o köpeğin karekterini vs bilmedenmi aldınız yada buldunuzmu? yada petshopa gidip aniden bebekliğini görüptemi aldınız? hayret bu ırkları özellikle alanlar var ve büyük çoğunluğu dövüş için alır, bence çok yanlış yapmışsınız :( bu köpek şuan 14 aylık ve siz daha nasıl 1 ırk olduğunu bilmiyorsunuz?

img

arjin

18 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba sevgili bagra eğer bizle temas kurabilirsen sana dogo argentino hakkında bilmediklerin ve öğrenmen gereken her türlü konu ve konulardada yardımcı olurum. [email protected] dan ulaşabilir isen sorununu çözmüş olacaksın sağlıcakla kal ...

img

argentinedogo

16 yıl 4 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

http://argentinodogo.sitemynet.com sahibi olan arkadaş dogodogo siteni gördüm ve benim olan tüm alıntıları orda görünce şok oldum. (WWW.DOGOCLUB.CJB.NET ADRESİNDEN BAKARSA ARKADAŞLAR GÖRÜRLERKİ KİME AİT ALINTILAR.)madem böyle bir şey yapacaksın önce fikir edin ve yardım iste biz bilgi vermek anlamında kimseden bir şey saklamıyoruz . ama 17 senedir argentine dogo ırkını korumak ve insanları bilinçlendirmek adına yapmış olduğum olaya sen kopya çekerek katılıyorsun. olmadı şimdi. senden ricam ya kendi fikirlerini savun varsa yada sana ait olmayanları çıkar rica edeceğim. artı olarak var olan dogonu övmen için ırkın tüm özelliklerini taşıması gereken bir ırka sahip olman gerekiyor yavru su olan dogon zannederim diva adı pigmentesyonu aşırı gelişmiş ve üretilmesi sakıncalı olan bir dişi bunuda sana dip not olarak bildireyim. secerenin olması illa üretim yapılması demek değil ırkın devamiyeti ve öncesi ile ilgili bir belgedir.bilmediğin başka konulardada sana yardımcı olalım arzu edersen. adım Altan İYİN beni ararsan çok kolaylıkla bulursun sağlıcakla kal

img

argentinedogo

16 yıl 4 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ