Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

YARDIM LÜTFEN

Arkadaşlar 1 m lik albino pitonum var, alalı 2 ay oldu. Hala hiç yemedi ve deri degiştirmedi. Çok uğraştım hamster, fare boy boy. İki ısıtıcısı var, ışığı var, vitamin veriyorum, ılık suda yüzdürüyorum (çok hoşuna gidiyor). Başka bi önerisi olan varsa; [email protected]

img

zekittekgul

18 yıl 2 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam yılanı nerden aldın yılan ülkemize kaçak yollarla getirilmiş ve doğadan yakalanmış ise iç parazit sorunlarından veya stresten veya alışık olmadığı besinleri önüne sunmanızdan yemiyo olabilir tabi ki koşullar optimum ise, tavsiyem birçok beslenme problemi çeken yılanlara uygulanan bir yol var yılanı küçük ve bol delikli (havalandırmalı) bir kaba koyup yeni doğmuş fareyi sunmanız bu işlemi sabahın erken vakitlerinde veya akşam üzerinde uygulayın ve 1 gün o küçük kutuda fareyle beraber bırakın yılanı rahatsız etmeyin bakalım ne olacak,,,snakehunter,,,

tekrar selam albino piton lduğuna dikkat etmemişim nabi abi hatırlatmasa yanlış yönlendirecektim pitonun albino ise doğadan yakalanma ihtimali çok çok düşüktür çünkü albino yılanlara doğada rastlamak çok düşük bir ihtimal genelde doğada olanlarda çok dikkat çektiklerinden erişkinliğe ulaşamadan yaşamlarını yitirirler,,,snakehunter,,,

Teşekkürler snakehunter, söylediğini denedim ama yine yemedi, ne kadar dayanabilir bu hayvan yemeden? Bişey olursa çok üzülecem... başka bi yol varmı önerebileceğin?

img

zekittekgul

18 yıl 2 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam, yılanlar çok uzun bir süre açlığa dayanabilirler kayıtlara geçen rakam yanlış hatırlamıyorsam 33 ay aç susuz bir konteynırın içinde canlı şekilde ortaya çıkan bi yılan vardı. konteynır kapağı kapandıktan sonra 33 ay sonra açılıyor ve içinde canlı bir yılan şaşılacak bi durum tabi,, ama seninkinin bu duruma düşmesini istemem zaten bukadar uzun bir süre aç susuz yaşamasıda mucize olur heralde,ben bu konuyu birkaç uzmana danışçam senin ingilizcen var ise http://www.anapsid.org/ballfeed.html bu linke bir göz at hiç olmadı yabancı formlarda yaz adamlar bizden milyonlarca kat daha iyiler kesin bir çözümünü bulacaklardır.kingsnake e de bakabilirsin. yılanına bişey olmasını istemem inşallah düzelir.gelişmeleri banada bildirirsen sevinirim,,,snakehunter,,,

artı bu gibi durumlar genelde görülebiliyor benim arkadaşın yılanı aldıktan 3 ay sonra beslenmeye başlamış ,diğer birinin yılanıda yine çok uzun bir süre beslenme problemi çektikten sonra bir gün hamster atmış akvaryumun içine hamster yılanın kuyruğundan ısırınca yılan birden saldırmış ve boğduktan sonra yemeye başlamış ondan sonra beslenmesi normale dönmüş yani bu gibi durumlarla genelde karsılasılıyor inşllah seninkide düzelir,,,[email protected],,,,