Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

uzun yolculukta mı aynı?

selam arkadaşlar ben yaklaşık bir ay sonra uzun bir yolculuğa çıkacağım ve kapluşumu(su kaplumbağası)götürmek zorundayım.yolculuk 18 saat sürüyor bu nedenle ona çok dikkat etmem gerektiğinin farkındayım ama nasıl onu bu kadar uzun yolculukta nasıl korumalıyım ve rahat ettirmeliyim.bırakabileceğim bir yer yok o yüzden mecbur yanımda götürmeliyim.tavsiyelerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkürler...

img

shortyyy

19 yıl 2 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok teşekkür ederim.gider gitmez zaten akvaryumuna yerleştiririm.inşallah bir şiey olmaz.tekrar teşekkür ederim.

img

shortyyy

19 yıl 2 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam kısa yolculuk koşulları nasıl?

img

desperadoturtle

19 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

shortyyy, yolculukla ilgili bir başlığımız var:

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=883

yolculuk sonunda hırpalanacaktır ama bişey olacağını sanmam. uzun ve kısa yolculuk için farklı bir yöntem olduğunu sanmıyorum. olsa da zaten pratikte nasıl sağlayabilirsin. ısı farklılıklarının çok yüksek olmamasına dikkat et. ısıtmak için termosa sıcak su koy ki, üşümesin kapluş

iyi yolculuklar.

img

momo

19 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya arkadaşlar ben kapluşlarımı uçaklada(1,5saat) otobüslede(17saat) uzak yerlere götürdüm hiçbirşey olmadı öyle olayı abartmayın ve korkmayın shorty senin kapluşun hatıladıgım kadarıyla büyük deildi küçük bi kaba koy kabıda çantaya molalarda falan bakarsın iyimi diye yani otobüsün bagajına koydurma..en azından 5-6 saatte bir kontrol edersin.

img

forya

19 yıl 4 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ