Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

hint bülbülleri hakkında genel bilgi??? - 2.sayfa

herkeze slm. yeni bir çift hint bülbülü aldım. çok hızlı ürediklerini biliyorum yanlız yumurtlama sıklığı kaç yumurta yaptığı yavruların yumurtadan ne zaman çıktığı yavru çıktıktaqn sonra ne yapmamız gerektiği(erkeği ayırmalımıyız vb.) bilmiyorum yani genel bilgi işte şimdiden teşekkürler

img

ws_maniac

17 yıl 11 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selamun aleykum. Bende 1 cift ispinoz var onlara yuvalik taktim ip falan koydum kafese ipi yuvaliga tashidilar. Her sabah da ciftlesdiklerini goruyorum diwi olan kus da bogunuk bogunuk sesler cikariyor yuvaliga girip cikiyor. bu 1 2 haftadir ayni. Ama 2 haftada her gun ciftlesmelerine ragmen hala yumurta yok. Yardimci olursanir sevinirim

img

Aloalo12da6

8 yıl 1 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selamun aleyküm arkadaslar. Benim hint bülbüllerim yuvayı ördüler kafesin yerini değiştirsem sakin bir ortama koysam yuvayı terk ederlermi?

img

Anil1234

6 yıl 10 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selamun aleyküm arkadaslar. Benim hint bülbüllerim yuvayı ördüler kafesin yerini değiştirsem sakin bir ortama koysam yuvayı terk ederlermi?

img

Anil1234

6 yıl 10 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba yeni çift Hint bülbülü hediye aldım. Bugün misafir geldiğinden yerini normal bulunduğu yerden on metre uzağına koymam gerekti . Hamileymiş dişi birkaç gün içinde yumurtlayacakmış sahibi öyle demiş . İki gün oldu hala yumurta yok . Bulundukları ortam çok sesli 8 kişilik bir ailenin salonunda bulunuyor haliyle gün boyu ses oluyor. Acaba yumurtlamamasının sebebi bu mudur ? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler. Veya yeni forum da açabilirim cevap vermezseniz .

img

AbdulsametBkn

3 yıl 5 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar benim bir hint bülbülüm var kuşumun kuyruk tarafında galiba bir kaşınma ve kanama var sürekli kaşıyor bölgeyi ne yapmalıyım bu konuda bilgi sahibi olanlar bana bildirebilirmi (kuşumun geldiği yerde çok şiddet görmüş bilginize )

img

Hintbulbulum

3 yıl 5 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba benim kuşlarım yuvayı güzelce ördü fakat bazen yuva kıllarını yuvadan alıp azında taşıyor sonra geri koyuyor normal mi? birde kuşlarım yuvayı öreli 1 hafta oldu ancak daha yumurta yok? arkadaşımın kuşları iki tane yumurtladı aynı zaman zarfı içerisinde

img

cimcikilemincik

1 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba benim kuşlarım yuvayı güzelce ördü fakat bazen yuva kıllarını yuvadan alıp azında taşıyor sonra geri koyuyor normal mi? birde kuşlarım yuvayı öreli 1 hafta oldu ancak daha yumurta yok? ayrıca çiftleştiklerinide gördüm arkadaşımın kuşları iki tane yumurtladı aynı zaman zarfı içerisinde

img

cimcikilemincik

1 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba arkadaşlar benim bir çift hint bülbüllerim var hasır yuvayı taktım erkek yuvayı ördü 8-9kere çiftleştiler nerdeyse 1ay oldu halen bir yavru alamadım beni bilgilendirirseniz sevinirim

img

kurt_efe041

1 yıl 7 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba arkadaşlar benim bir çift hint bülbüllerim var hasır yuvayı taktım erkek yuvayı ördü 8-9kere çiftleştiler nerdeyse 1ay oldu halen bir yavru alamadım beni bilgilendirirseniz sevinirim

img

kurt_efe041

1 yıl 7 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ