Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

Yılan satısı yapan

Istanbul `da yılan satısı yapan magaza bılgısı olan varmı ? Bu arada ılk defa yılan sahıbı olacam ne onerırsınız ?

img

demett

17 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam, zaten yılanlar konusunda çok fazla bir çeşitlilik yok tabi yerli yılan türlerini kaçak satanları saymazsak,,en çok beslenen ve bakımı diğerlerine daha kolay sayılabilen ball pitonu tavsiye ederim yerli türlere bakma bile çoğu beslenmiyor bile üzülürsün sonra,,,snakehunter,,,

istanbulda doğada yaşayan coluber caspıus var. Biraz saldırgan ama zehirsiz bir yılan.Beslenmesinde sorun yaşamazsın, akvaryumcularda satılan hamsterları çok seviyor. Üstü kapalı 80cm.ebatında bir akvaryumu teraryum olarak kullanabilirsin. PROF.DR.İBRAHİM BARAN kitabında TÜRKİYE yılanlarını tanıtıyor bilgi edinmen açısından çok yardımcı olur.

selam tekrardan,,, era2222 arkadaşım iyi hoş yazmışsında coluber caspius ülkemizde yaşayan ve koruma altında sayılan yılan türlerimizden biri bu yılanı petshoptan alırsa demett arkadaşımız yılan tacirlerinin ekmeğine yağ sürmekten başka hiç bir şey yapmış olmaz,,zaten ben yerli yılan türlerine para verenleride hiç anlamıyorum arkadaşım ist de coluber caspiusun 150 ytl den eryx jaculusun 200 ytl den satıldığını söylüyor daha fazla rakamlar bile olabiliyormuş allah aşkına bu türleri satın alıcağınıza bu fiyatlara ball piton satılıyor bunları alsanıza hem tacirlerin ekmeğine yağ sürmüş olmazsınız hemde türkiye herpetofaunasına zarar vermiş olmazsınız,,hani beni yanlış anlamayın beslemeyin demiyorum zaten demeyede hakkım yok sadece bir uyarıda bulunuyorum,,,kazıklanmayın bu türleri en fazla 15-20 ye alıp sizlere 150-200 e satıyorlar ,,,snakehunter,,,

snakehunter ve era222 bılgılerınız ıcın cok tsk ederım. ball pitonlara baktım oldukca sevımlı gelıdler gozumu kısmet. Bu arada ıst`de hala nerde satısları var bulamadım :(

img

demett

17 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

su yılanı verelim tam sana göre

img

lider1

17 yıl 11 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ