Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

yilanlar hakkinda bilgi...

arkadaslar cok sevdigim bir arkadasim yilanlara merak sardi...guzelde bir yilan buldu bu h.sonu alacak...alacagi yilanin cinsini bilmiyorum...ama bendende arastirmami rica etti..bazi bilgiler lazim... yilan beslemek nasil bir istir...mesela yilanlar nasil yikanir? daha dogrusu yikanirmi,temizligi nasil saglanir? hep yuvasindami olmali yoksa arada cikip dolasmalimi? acik havaya cikarilmalimi? yuvasina dogrusu cam akvaryumuna nasil bakim yapilir...gibi bilgiler lazim...eger yazarsaniz sevinirim...tesekkurler.

img

hakanata

17 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam dostum arkadaşının yılanı ilk önce evcilmi yabanimi yabani ise çabuk ölür zehirlimi zehirsizmi türü ne bunlar bilinmeden size kimse yardım edemez ilk önce cinsini bulun size yardım edbilecek birsürü arkadaş var bu sitede

img

gvr1923

19 yıl 5 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

haklisiniz..arkadasimin alacagi yilan yavru bir `cornsnake`...onlar hakkinda bilgi gerekli. tesekkurler.

img

hakanata

17 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum sana asilergenoğlu snakehuntur ve vipera dan bilgi alabilirsin türkiyeden fazlada bir bilgi bulamazsın saygılar

img

gvr1923

19 yıl 5 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam, arkadaşım yılan beslemek keyifli ve sarıcı bir hobidir.kısaca yılan beslemeyi patates cipsine benzetebiliriz bir dilim yedikten sonra gerisi muhakkak gelir (discoveryde belgeseldeki bir herpetolojistin sözü ) çok doğru söylemiş.yılan beslemek için üstü kapaklı kaçamayacağı bir akvaryum gerekli yılanlar firar etme uzmanı dır küçük bir delikten bile kolayca sıyrılıp kaçabilir.tabiki havalandırmak için delikler şart bunuda akvaryumun kapağını lehim aletiyle küçük delikler açarak sağlıyacaksın beslenmeye gelince yılanın boyuna ve yaşına göre haftada bir veya bir kaç kez veya iki haftada bir canlı besin vermen gerekli tabi yılanın türüne göre bu besinler değişir fare,balık vs. corn snake alıcaksan canlı fare ile besleyeceksin yılanı yıkaman gerekmez arada sırada ılık suda yıkayabilirsin zaten akvaryumundaki su kabına girip kendi yıkanacaktır,temizlik çok önemli zaten yılanlar uzun zaman aralılarıyla beslendikleri için uzun zaman aralıklarıyla dışkılarlar yani temizligi kolay bir canlı bu dışkıları hijyen bakımından akvaryumdan uzaklaştırman gerekir, yılanı yanında olduğun sürece gözden kaybetmeden evde serbest bırakabilirsin fakat gözden kaçırırsan bulman hiçte kolay olmayacaktır,akvaryumun içinide yılanın yaşadığı biotopa göre dekore edersin işte bu kadar aldığın zaman detaylı bilgilendirme yaparız ,,,snakehunter,,,