Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

teraryum yardımm

evde bulunan akvaryumu nasıl icinde yılan besleyebilecegim hale getirebilrim ne gibi degisiklikler gereklidir??

img

mkaan

18 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm oncelıkle hangı tur beslıcenı solersen daha faydalı olabılırım mesela yerlı tur beslıceksen ısıtmaya ıhtıyacın olmıcak ama pıton veya boa turlerınde ısıtmaya ıhtıyacın var ayrıca yıne ture gore uv fıltrelı ısıklar kullanman gerekebılır sen ne beslemeyı dusunuyosun?

img

asuman2

17 yıl 11 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ball piton beslemeyi dusunuyorum simdiden tesekkurler..

img

mkaan

18 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm mkaan eger akvaryumun boyutları uygunsa kı ben ole kabul edıyorum oncelıkle ısıtma yapman gerekir pıyasada tas ve kablolu ısıtıcılar mevcuttur eger tas ısıtıcı alırsan ekstra bıseye ıhtıyacın olmıcak ancak kablolu ısıtıcı alırsan onu teraryumun yarısını ısıtcak sekılde teraryum tabanına yerlestırırsın ve ısının esıt dagılması icın uzerıne bı mermer koyabılırsın mermerın ustunede eger yılanın cok kucuk degılse toprak koyabılırsın ama 70 cm`den kucukse yanmıcak bı malzeme koyman lazım parke desenın dekı plastık kaplama malzemelerı olabılır ben onlardan kullanıyorum bunların harıcınde herhangı osel fıltrelı bı ısık kullanmana gerek yok ıcıne gırebılecegı buyuklukte ve kolay kolay dokemeyecegı bı su kabı olmalı ıcınde her zaman temız su bulunmalı kacma konusunda muthıs yeteneklı oldukları ıcın teraryum tamamen kapalı olmalı bunun yanı sıra kucuk hava delıklerı koymayı unutmamalısın bu ortamda yılanının senelerce saglıklı yasayacagını tahmın edıyorum herhangı bı sorun olursa yıne elımden gelenı yaparım ısallah bı sorun cıkmaz saygılarımla

img

asuman2

17 yıl 11 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cok tesekkurler teraryumu hazırladıktan sonra bende bi yılan alıcam artık :p

img

mkaan

18 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ