Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

vitakap

2-3 hafta önce auqanın vitamini aldıydım. üstünde yeme damlatıldığı yazıyodu işte... bir kaç kez denedim, ama son zamanlarda moe yemeğini yemediği için damlatmıyorum [ilk bi yemini yemeye başlasa damlatcamda...] dolayısıyla da vitamin alamıyo... eski forumu dolaşırken birinin bu vitamini suya damlatıığını okudum, ve bunu size sormak istedim, acaba suya damlatırsam olur mu, kaç litre suya kaç damla gerekir?? bi söylerseniz sevinirim... tşkrler ;)

img

black_rose

19 yıl 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yemiyosa en sevdiği yeminine damlat kıyma mesela o zaman yemesinde göreyim ama umarım bi hastalığı yoktur bende aqua nın vitaminini kullanıyorum üzerinde her 50 lt su için 6-7 damla yeme damlatılır yazıyo ben hem suya damlatıyorum hemde haftada 1 veya 2 defa yemini vitaminin içinde bekletip sonra kapluşa veriyorum umarım yemeye başlar kapluşun

img

caglayilmaz

19 yıl 1 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

vitaminin sürekli verilmesi gerekmez. black_rose senin kapluşun hasta mı? derisini ve kabuğunun altını iyice kontrol et, ayrıca herhangi bir eğri yüzme duruma var mı ona da bak. artık yavaş yavaş yemesi lazım. yem olarak ne veriyordun??

img

momo

19 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ama kıyma da yemio :S ya bir de ktunun içindeki kağıtta her 100gr kaplumbağa için 3 damla diyo ama benimkisi 100 gr olmadıı için[yani sanmıyorum küçücük bişey] ben bir damla damlatıyodum yeme... :S yani diyosunki suya damlatmamda bir sorun olmaz demi?

img

black_rose

19 yıl 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim kaplumbaam herkesinkinden farklı galiba yem olsunda vitaminli vitaminsiz hiç farketmio bide ben şöle yapıorum herşeye ağzını açtıı için direk vitamini ağzına damlatıyorum o da bi yol oluo ..

img

burçingnsn

19 yıl 1 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

momo; yüzmesi gayet doal, o kadar güsel yüzüyoki kayanın üstüne çıkınca alıp suya koyup yüzmesini izliyorum... ama kabuğundaki yumşaklık devam ediyo, bende o yüzden kabuk sertleştiricinin dışında bi de vitamin takviyesi yapmak istiyorum, yani hasta mı bilmiyorum ama davranışları çok iyi olduğunu göstermio, yem olarak tetranın gammarus u veriyorum, lerde reptomin de wercem... fener48; 50lt su yok yaklaşık en fazla 10lt dir :S o zaman bir damla damlatsam sorun olmaz sanırım, gün aşırı...dediğim gibi hasta mı değil mi bilmiyorum ama hasta olmasa bile vitamin vermemde bi sakınca olmaz, dediğin gibi... ;) burçin; super yaa,ben elime aldığımda ağzını açıpda yemini yemesi için çok ısrar ediorum ama açmıo :s fener48; sorun deil ;)

img

black_rose

19 yıl 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kabuğu yumuşak ve yem yemiyorsa hasta demektir black_rose, sen vitamin vermeye devam et, güneşi de ihmal etme sakın. ben vitamin vereceğim yemleri bir gün önceden ayırıyorum. hani sert sert oluyorlar ya, onları başka bir kaba koyuyorum. üstüne bir sürü vitamin damlatıyorum, yem onu iyice çekiyor. ertesi gün, kapağını açık bıraktığım vitaminli yemler kurumuş ama yumuşak oluyorlar. arada onlardan veriyorum. alabalık vermeyi denesene bir. hayır demezler belki. mutlaka yem yemeleri lazım. sanyu yemi denesene bir de, 2-3 ytl falan olması lazım. onu da reddeden kapluş görmedim.

img

momo

ÖZEL MESAJ

momo; ben de bi ara ööle yapmıştım güzel bi yöntem ama yine yememişti moe, ya bu güneşlendirme olayı ben moeyu cumartesi günü baya bi güneşte tutmuştum, 3-4 saat sanırsam ve suyunun derecesi de 30 civarıydı ve pazar günü de sabah güneşinde duruyodu ve işte o an ölmüş [abim farketmiş] ya diyorumki güneş kaplumbağalara çok iyi gelir falan ama acep diyorum fazla mı kaçırmışım :( yani biraz olayı abartığım da bir neden olabilir mi :(

img

black_rose

19 yıl 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hayır sanmıyorum. güneşten rahatsız olsa, suya atlardı serinlerdi. daha önce de söylemiştim, kaplumbağalar fazla güneşte stres olurlar, onlara gölgelik bir yer ayarlanmalı, ve güneşlendirirken kuru değil, su da bulunmalı. sen kendini çok hırpalama şimdi. benimkiler de o kadar kalıyor.

img

momo

ÖZEL MESAJ

hım ben işte gölge yapmamıştım :S

img

black_rose

19 yıl 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ